
Limarski radovi
Gornji Kneginec
Iznad ravne terase u visini 120 cm izveden je dimovodni i ventilacijski kanal u betonskom bloku od laganog betona. Tlocrtne dimenzije betonskog bloka su 59 x 37 cm. Dimovodna cijev je od šamota fi 20 cm. Ventilacijski cijev je od aluminija fi 10 cm.
Dimovodnu cijev produžio bih za 250 cm s troslojnim inox dimnjakom fi 20 cm. Ventilacijsku cijev produžio bih isto za 250 cm aluminijskom ili inox jednoslojnom cijevi fi 10 cm.
Molim info ima li uticaja dimovodni kanal na ventilacijski ili obrnuto s obzirom da sam predvidio da su iste visine i da su jedna uz drugu. Također produžio bih betonski blok za 200 cm laganom čeličnom podkonstrukcijom i limenim opšavom od plastificiranog lima.
Dimovodna i ventilacijska cijev bile bi više od limenog opšava za 50 cm. Na vrhu limenog nastavka potrebno je izvesti inox opšav za prolaz cijevi. Na vrhu cijevi potrebno je izvesti inox kape. Ponuditi izradu i montažu. Zbog potresa, statičar mi je preporučio ojačanje kuće s 4 vertikalna serklaža i horizontalnim vijencem ili serklažom. Kuća je građanena 1930. g. 1980. je nadograđivana no međutim nije rađen horinzotalni armirani vijenac ili serklaž. Trebalo bi demontirati i ponovno montirati krov koji ima limeni pokrov. Hitno trebam popravak limenog žlijeba na balkonu stana na 4. katu. Uslijed zadnjeg nevremena, limeni žlijeb se odvojio te smo isti maknuli kako ne bi pao automobile. Popravak treba biti uz radni list jer nas to traži osiguravajuće društvo koje će nam troškove popravka naknadno refundirati. Izmjena krova na dvije drvarnice 2x po cca 18 m2. Treba skinut i odvest stari azbest, daske, gdje treba promjenit. Novi termopaneli imitacija kanalica, limarija oko dimnjaka i gurla. Trebamo limara koji bi nam obložio dva betonska ravna krova. Jedan na garaži (to je odvojena kućica sa svojim krovom) i drugi na kupaonici (ta soba je nadoštukana na postojeću kuću koja ima krov sa crijepom). Po krovu garaže se hoda kako bi se tamo objesio veš, ali bitnije: metalnim mostićem je povezan s na kuću nadoštukanom kupaonicom i njenim betonskim krovom što je jedini način da se dođe do tavana u originalnoj kući s crijepnim krovom.
Lim nam je solucija da se beton više ne troši izložen suncu i elementima te da vlaga putem oborina ne ulazi u kuću i u garažu jer već imamo oštećenja na stropovima garaže i kupaonice gdje se žbuka odvaja od betonskog stropa.
Molim ponudu za iznos ukupnih radova (materijal i ruke). Garažni strop je površine oko 23 m2, dok je strop kupaonice oko 6,75 m2. Trebam ponudu za limeni krovni pokrov. Trebam ponudu za skidanje starog crijepa i treba staviti novi lim imitaciju crijepa, lajsne i žlijebove ima oko 160.