Instalaterski radovi

Montaža dizalica topline

Hrastje Plešivičko


Trebam ponudu za montažu dizalice topline i PTV, instalacija podnog grajanja izvedena je, tražim majstora. Trebam ponudu majstora za instalaciju Vaillant toplotne pumpe. U novoj kući prizemnici, izuzetno izoliranoj / 40 cm vanjski zidovi, imam podno grijanje i topl vodu putem peći na pelete. Sada bih željela ugraditi: a) za sanitarnu toplu vodu bojler toplinsku pumpu, npr Ariston Nuos Evo+, a grijanje zadržati na pelet
e b) ili sve prebaciti na bojler Ariston Nuos Plus koji bi i PTV i podno grijanje odrađivao umjesto peleta. Molila bih ponudu i savjet s eventualnom drugom markom toplinske pumpe prema vašem iskustvu. U kotlovnici je došlo do curenja vode iz jedne cijevi. Kapljanje je bilo kontinuirano, ali bez vidljivog puknuća ili spoja – curenje je bilo difuzno. Ispod cijevi se skupljala voda. Istovremeno je tlak u dizalici topline pao na nulu, a sada se sam podigao na oko 0.5 bara, što je i dalje ispod minimalnog.
Trebamo pregled sustava prije puta jer ne želimo ostaviti kuću s mogućim kvarom. Možete li doći prije Božića i koja je cijena izlaska i pregleda? Trebam ponudu za bušenjem bunara i ugradnjom toplotnih pumpi. Ugradnja dizalice topline za grijanje vanjskog bazena voluma vode cca 60 m3. Prva faza, elektroinstalacije kao i bakrene cijevi pripremljene. Zamjena Valliant plus plinskog boilera za Panasinic dizalicu topline sa integriranim spremnikom, trebam ponudu i majstora.