Instalaterski radovi

Montaža dizalica topline

Novakovec


Toplinska pumpa Danfoss Diplomat, stara 10 godina počela je pokazivati grešku Lowerpress error. Vjerojatno je pao pritisak plina. Molim hitnu intervenciju. Treba renovirati kotlovnicu preko koje imam centralno grijanje; plinsku peć i električni bojler te sanitarnu vodu a na koju je vezan i sunčani kolektor. Želio bih postaviti i dizalicu topline i sve to zajedno ukomponirati. Na kući postoji i sunčana elektrana od 7,5 KW. Trebam ugradnju toplinske pumpe, molim ponudu. Trebam izvođača za postavljanje i kupnju kolektora i dizalice topline prema izrađenom elaboratu. Trebam ponudu za dizalicu topline, postavljanje i potrebni radovi u kući. Trebam električara za zamjena postojećih električnih instalacija uz radove rekonstrukcije kuće te ugradnju sustava grijanja / hlađenja (dizalica topline i podno grijanje). Trebam ponudu za nabavku i kompletno ugrađivanje sustava za grijanje i hlađenje na električnu energiju. Navedeno bi trebala pogoniti toplinska pumpa zrak-voda, a sustav bi trebao obavljati sljedeće:
- grijati prostorije podnim grijanjem i ponegdje radijatorima
- hladiti navedne prostorije zidnim klima uređajima
- grijati toplu vodu za kućanstvo (ukoliko je isplativo i preporučeno, u ponudi može biti i sustav sa solarom za grijanje tople vode)
Dodatan uvjet je da sustav ima mogućnost spajanja na smart home sustave kako bi se mogla zasebno regulirati temperatura u svakoj od navedenih prostorija sa podnim grijanjem, odnosno hlađenja klimom u ljetnim danima.
Toplinska pumpa trebala bi imati što veću iskoristivost i podnositi što niže vanjske temperature, nije uvjet da se ide sa najjeftinijim sustavom.
Tlocrt i kvadrature prostorija su u privitku, a dodatno još dostavljam i podatke koji mogu pomoći kod proračuna:
- vanjski zidovi kuće su od termo-blok opeke, 25 cm
- izolacija je stiropor 15 cm
- visina po katu je ~2.40 m
- prozori su PVC još neodređenih specifikacija
- potkrovlje je izolirano (20 cm)
- podno grijanje će biti ispod parketa u prizemlju (boravak) te ostatak soba ima laminat. Kuhinja i wc / kupaonica pločice.