
Montaža dizalica topline
Premuda
Tražim izvođača za ugradnju sustava dizalice topline od 12 kW sa 7 zidnih ventilokonvektora i solarnim kolektorom u vikendicu od 90 m2 (uz sufinanciranje Fonda za zaštitu okoliša). Projekt i troškovnik su bazirani na Samsung dizalici topline u kombinaciji s Viessmann solarnim kolektorom (može i neki drugi proizvođač umjesto Samsunga ako zadovoljava specifikacije).
Ugradnja može započeti što prije. Instalacije (cijevi i kabeli) će se postaviti s vanjske strane zidova kuće (nadžbukno) kako bi se izbjeglo štemanje zidova (nakon toga će se napraviti termo-fasada koja će ih sakriti), a radi dodatnog olakšavanja ugradnje izbjeći ćemo i iskope (polaganje cijevi pod zemlju).
Majstori mogu spavati u kući, ja ću im biti pri ruci za sve što im zatreba. Treba mi ponuda dizalice topline za stan 70 m2. Montaža do kraja godine. Trebam ponudu za podno grijanje i sustav tople vode sa dizalicama topline. Kuća prizemnica novogradnja. Grijanje treba razvuči u cca 60 m2 (kuhinja, blagovaona, dnevni boravak, hodnik i veliko kupatilo). U privitku šaljem nacrt. Instalacija podnog grijanja i toplinske pumpe zrak-voda sa sustavom hlađenja (dvije fan coil jedinice), 70 m², trebam ponudu. Trebam ponudu za bušenjem bunara i ugradnjom toplotnih pumpi. Trebam vodoinstalatera za instalaciju vode i odvodnje s podnim grijanjem za kuću, rou bau 115 m2 te koja se spaja sa dizalicom topline voda - zrak. Potrebna ugradnja novog grijanja u stambeni objekt. Radi se o obiteljskoj kući no prilikom potresa 60% cijevi i postojeće instalacije centralnog grijanja na drva je eksplodiralo pod pritiskom (cijevi). Novi sustav izvodio bi se u kombinaciji dizalica topline i zidnih ventilokonvektora u prizemlju objekta i klasičnih radijatora (postojećih) na katu objekta. Sustav bi trebao sadržavati regulaciju topline tipa Vaillant sensocomfort ili jednakovrijedno za svaki kat zasebno. Na katu objekta s obzirom da grijanje ostaje putem radijatora i pritom nema nikakve funkcije hlađenja kao u prizemlju, ugrađivala bi se klima. Svaka etaža ima cca 100 m2. Interesira me i ugradnja sustava solarnih paketa na kosi krov kako bi se umanjio trošak potrošnje energije dizalice topline i ventilokonvektora uključivo i jeftinija opskrba PTV-a. Ukoliko imate kakvih prijedloga slobodno predložite. Tražim isključivo informativne ponude s obzirom da bi se radovi izvodili tek na proljeće.