
Montaža električnog podnog grijanja
Donji Budački
Treba mi majstor za postaviti 120 kvadrata podnog grijanja, 5 prostorija.
Čim prije - tim bolje. Trebam montažu električnog podnog grijanja. Podno grijanje oko 15 m2 i jedan termostat. Jedan radijator u stanu jako slabo grije, gornji dio je topliji nego donji. Probali smo ga odzračiti i na ventil odmah ide van voda. Grijanje je na plinski bojler koji je u našem stanu. Također nam je u kupaoni prestalo raditi podno grijanje. Samo se jedan dan čulo klik i isključilo se. Trebam ponudu za izljevanje samonivelirajuće mase i postavu električnog podnog grijanja, samo ruke cca 50 m2. Trebam ponudu za strujno podno grijanje cca 100 m2. Trebam ponudu za nabavku i kompletno ugrađivanje sustava za grijanje i hlađenje na električnu energiju. Navedeno bi trebala pogoniti toplinska pumpa zrak-voda, a sustav bi trebao obavljati sljedeće:
- grijati prostorije podnim grijanjem i ponegdje radijatorima
- hladiti navedne prostorije zidnim klima uređajima
- grijati toplu vodu za kućanstvo (ukoliko je isplativo i preporučeno, u ponudi može biti i sustav sa solarom za grijanje tople vode)
Dodatan uvjet je da sustav ima mogućnost spajanja na smart home sustave kako bi se mogla zasebno regulirati temperatura u svakoj od navedenih prostorija sa podnim grijanjem, odnosno hlađenja klimom u ljetnim danima.
Toplinska pumpa trebala bi imati što veću iskoristivost i podnositi što niže vanjske temperature, nije uvjet da se ide sa najjeftinijim sustavom.
Tlocrt i kvadrature prostorija su u privitku, a dodatno još dostavljam i podatke koji mogu pomoći kod proračuna:
- vanjski zidovi kuće su od termo-blok opeke, 25 cm
- izolacija je stiropor 15 cm
- visina po katu je ~2.40 m
- prozori su PVC još neodređenih specifikacija
- potkrovlje je izolirano (20 cm)
- podno grijanje će biti ispod parketa u prizemlju (boravak) te ostatak soba ima laminat. Kuhinja i wc / kupaonica pločice. Trebam ponudu za električno podno grijanje za prostoiju u prizemlju kuće, cca. 35 m2.
Trebao bih dva termostata i dva odvojena sustava. Jedan (na daljinsko) za dnevni boravak + kuhinja cca. 25 m2 i drugi (analogni) za kupaonu cca.4 m2.
Kuća se renovira i momentalno se postavlja glazura ispod koje je 3 cm stirodur. Radovi bi bili krajem siječnja - početkom veljače.