Gradnja, grubi radovi

Nadogradnja obiteljske kuće

Marušići


Potrebno je uređivanje dvorišta, tj. jednog njegovog dijela od cca 70 m2 koji je zapravo prilaz garaži od cestovnog ulaza u dvorište pa je u planu popločavanje tlakovcima koji bi podnosili prolaz vozilom do garaže a bez da dvorište ili dio njega potone i nastanu neravnine i zato me zanima dobra priprema podloge i postavljanje tlakovaca.
Trenutno se na tom dijelu dvorišta nalaze betonske kvadratne ploče koje su poprilično neravne jer su položene izravno na zemljanu podlogu, te bi njih trebalo ukloniti zajedno s jednim dijelom koji je betoniran. Trebam: 1) Armirano-betonsku ogradu uz cestu 4,5 m x 0,2 m x prosječno 1,2 m nadzemno i 0,6 m u zemlji sa stopom širine 0,6 m - 1,62 m3
2) Armirano-betonsku ogradu uz cestu 5,5 m x 0,2 m x prosječno 1,2 m nadzemno i 0,6 m u zemlji sa stopom širine 0,6 m - 1,98 m3
3) Armirano-betonsku stazu uz kuću 8 m x 0,6 m x 0,2 m nadzemno i 0,2 m u zemlji - 1,92 m3
4) Armirano-betonsku ploču (terasu) 4 m x 4 m x 0,16 m s parapetom 4 m x 1,1 m x 0,16 - 3,26 m3
5) Armirano-betonsku podlogu za pokretna vrata kolnog ulaza 8 m x 0,6 m x 0,2 m - 0,96 m3
6) Ugradnja 8 kom rampi 1 m x 0,4 m x 0,2 m (Beton Lučko – dobavljam ja) između ceste i podloge iz točke 5, 7) 5 do 7 štengi širine 1,1 - 1,2 m.
Potreban je iskop za ograde (točke 1 i 2). Obje ograde se lome pod kutem, lom treba napraviti zaobljenim. Dobaviti gotov beton, navesti marku betona. Sve navedene mjere su približne, potrebna je izmjera na terenu. Također na terenu odrediti širinu gazišta, visinu i potreban broj štengi te širinu štengi. 9,74 m3 Molim detaljnu ponudu. Trebam ponudu za sanaciju neizolirane betonske deke površine cca 40 m2 ,hidroizolaciju i glazuru nakon sanacije. Potrebno mi je napraviti dvije klizne kapije. Potrebno je betonirati temelje za postavljanje klizne stijenke, te izrada dviju kliznih kapija dimenzija cca 5 metara dužine i 1.5 metara visine, te iste i ugraditi. Potreban iskop, priprema dvorišta za postavu tlakavca cca 45 m2. Tlakavci moji, kao i kanalete, isto postavka istih. Srušen tavanski dio dimnjaka, trebam ponudu za postaviti inox cijev od ploče tavana na krov, cca 4 m. Trebam ponudu za betoniranje parapeta za ogradu i šalanje.