
Nadogradnja obiteljske kuće
Zvonimirovo
Dio krova od šindre je odnijela oluja a i oluke možda treba pokrpati ili očistiti je se jako čuje kapanje, trebamo majstora. Trebam ponudu za građevinske usluge iskopa mini bagerom, ravnanje terena i iskop korjenja voćaka sa gusjeničarom cc.5 tona il jači. Trebam izradu trakastih temelja za montažnu kuću. Zemljani temelji su dimenzija 40cm x 60cm (Š x V), nadtemeljni zid zajedno sa temeljnom pločom (14 cm) su dimenzija 20cm x 90cm (Š x V). Temelji su dimenzija 9.6 x 8.8m (kuća) + 2.52m x 4m (terasa) + 3.3m x 1.72m (predulaz) + 3.25m x 5.6m (garaža u razini tla). Svi istaci + garaža se rade temeljima dimenzija 30cm x 60cm (Š x V). Temelji kuće su 57.2 metara dužna. Temelji istaka + garaže su 25.9 metara dužna. Slojevi između/unutar traka temelja: nabijeno tlo, nabijeni šljunak 15cm, podložni beton 5cm, XPS 10cm nakon čega dolazi AB ploča 14cm + hidroizolacija 1cm.
Visina od gotovog zaravnatog terena je 60cm - mjereno od gornje kote AB ploče. Dio natemeljnog zida ide ispod razine terena (cca. 30cm).
Predviđeni beton je marke C25/30. Molio bih dodatno okvirnu ponudu u izvedbi sa markom betona C30/37.
U privitku su presjek temelja sa specifikacijom armature i tlocrt temelja. Za novi prikljućak vode želim ugraditi dvodjelni betonski šaht sa poklopcem. Šaht je udaljen cca 8 metara od priključka u kuću. Potrebno je izvršiti sljedeće radove:
Iskop jame, polaganje šahta, iskop kanala i polaganje unutarnje i vanjske cijevi do priključka u kuću. Moja je želja da u isti kanal stavim i cjev koja bi služila za odvod vode sa dna šahta sa skretanjem dodatnim kanalom od priključka u kuću. Vraćanje zemlje u kanal i oko šahta te odvoz na deponij udaljen 200 m. U ponudi navesti sve materijalne troškove. Trebam izvođača betonskih radova za 8 obiteljskih kuća, katna oplata s dizalicom. Trebam ponudu za:
1) izradu i postavljanje okapnice oko dimjnaka (i demontažu postojeće),
2) prekrivanje ravnog krova limom dužine 13,9 m2 i širine 4 m2 i
3) izradu i montažu oluka dužine 13,9 m. Trebam ponudu za izradu vrtne kućice na mjestu gdje je sada bunar (umjesto bunara). Dimenzije kućice bi trebale biti 3.5 x 3.5 m. Kuća bi trebala biti ozidana starom ciglom.