
Nadzor građenja
Vrankovec
Trebam usluge statičara, vizualni pregled i savjeti za ojačavanje ili renoviranje kuće, pukotine nastale usljed potresa. Trebam ponudu za pregled kuće i prijedlog za ojačanja u svrhu bolje zaštite od potresa. Kuća je građena 1968. godine, te između etaža nema armirano-betonsku deku. Trebam nadzornog inženjera za gradnju kuće.
Prizemnica sa ravnim krovom 77 m2 brutto. Trebamo ponudu za nadzor radova na sanaciji dimnjaka. Suvlasnici zgrade (10 stanova, prizemlje + 2 kata) već imaju izrađen glavni projekt sanacije dimnjaka urušenih potresom - 10 dimovodnih cijevi u 3 grupe (3 + 3 + 4 dimovodne cijevi).
Svi dimnjaci su već srušeni i izvršen je odvoz šute, odnosno sve je spremno za početak radova na sanaciji dimnjaka. Novi dimnjaci se izvode u najnovijoj Promatect tehnologiji (dimovodne ploče). Postojeće dimovodne cijevi se odštopavaju i čiste i u njih se uvlače fleksibilne cijevi (za odvod izgorjelih plinova iz kondenzacijskih bojlera). Izabrana su 2 izvođača radova: - građevinski dio - strojarski dio Okvirni početak radova je oko 01.07. (strojarski dio) i trajali bi do 7 dana, a onda bi započeli građevinski radovi (do 15.07.).
Svi radovi, i strojarski i građevinski radovi) završili bi se najkasnije do 01.08.2021. Osigurana su financijska sredstva za te radove. Trebam usluge statičara za procjenu rušenja zida u stambenoj zgradi. Trebam statički pregled kuće koja ima pukotine, djeluje kao da je od sjedanja terena, iako je napravljeno ojačanje u tlu opet se pojavila pukotina. Trebam ponudu za detaljan pregled statičara zbog oštećenja u potresu, žuta naljepnica na kući, navedene sanacije je potrebno izvršiti što prije radi se o krovu i zabatnim zidovima te nosivim stupovima. Molim stručnjaka koji će dati ponudu.