
Nadzor građevinskih radova
Husain
Trebam usluge statičara za procjenu rušenja nosivog zida, kuća je izgrađena 1969. godine. Trebam se ukopati cca 1 metar u podrumu, pa mi treba stručno mišljenje da li je to izvedivo u mojoj kući. Trebam usluge statičara kako bi provjerio stanje kuće odnosni da li je sigurna za život. Trebam nadzornog inžinera za kuću sa četiri apartmana, ukupno cca 240 m2. Trebam usluge statičara za 40 m2 šupe u prizemlju ispod kuće od jednog kata i prizemlja koja ima visinu 2.05 - 2.10 za upit i procjenu da li je moguć iskop ispod, kako bi se dobila visina od 2.50 sa gotovim podom. Trebamo ponudu za nadzor radova na sanaciji dimnjaka. Suvlasnici zgrade (10 stanova, prizemlje + 2 kata) već imaju izrađen glavni projekt sanacije dimnjaka urušenih potresom - 10 dimovodnih cijevi u 3 grupe (3 + 3 + 4 dimovodne cijevi).
Svi dimnjaci su već srušeni i izvršen je odvoz šute, odnosno sve je spremno za početak radova na sanaciji dimnjaka. Novi dimnjaci se izvode u najnovijoj Promatect tehnologiji (dimovodne ploče). Postojeće dimovodne cijevi se odštopavaju i čiste i u njih se uvlače fleksibilne cijevi (za odvod izgorjelih plinova iz kondenzacijskih bojlera). Izabrana su 2 izvođača radova: - građevinski dio - strojarski dio Okvirni početak radova je oko 01.07. (strojarski dio) i trajali bi do 7 dana, a onda bi započeli građevinski radovi (do 15.07.).
Svi radovi, i strojarski i građevinski radovi) završili bi se najkasnije do 01.08.2021. Osigurana su financijska sredstva za te radove. Trebam građevinski nadzor, radim dvije kuće za najam od 300 m2.