
Nadzor građevinskih radova
Miljana
Nakon potresa na krovu su osim dimnjaka bili razbucali i crijepovi i počelo je procurivati po fasadi. Sanirali smo štetu kako na krovu tako i u kući. Sada bi pokušali refundirati dio sredstava po objavi Zakona o sanaciji šteta, a za to nam je potrebano između ostalog i izvješće statičara. Trebam statički izračun objekta, imam staru kuću na kojoj se vide pukotine na vanjskoj strani fasade. Željela bi da mi stručnjak kaže o čemu se radi. Trebam ponudu za procjenu statike nakon potresa. Trebamo pregled kuće nastradale kod potresa, kuća je oštećena od temelja do krova sa večim i manjim pukotinama. Kod svakog podrhtavanja pukutine se šire te tražimo stručnu osobu za pregled kuće. Trebam usluge statičara (cijena statičara) nakon potresa kod zidova su se pojavile crte kao pukotine. Trebam ponudu za izračun seizmičke otpornosti zgrade (statički proračun prema važećoj EU normi) za naš objekt:
- Sastoji se od 5 ulaza (PO, PR + 6 katova), u 4 dilatacije
- Korisna površina zajedničkih dijelova zgrade iznosi ukupno 1.618,92 m2
- Površina zemljišta ukupne površine 1.669 m2.
U arhivi općine postoji kompletna tehnička dokumentacija – statički račun i sheme pozicija dilatacija I, II, III i IV, svih etaža, krova i dimnjaka.
Kao primjer istih mogu poslati nekoliko dokumenata i shema u privitku, a moguće ih je posuditi u arhivi, za potrebe izračuna. Trebam uslugu procjene statike obiteljske kuće katnice. Na fasadi su se pojavila puknuća, podovi neravni, postojeći balkon nije vise ravan.