
Nadzorni inženjer
Gornji Rajić
Trebam usluge statičara, trebam procjenu rizika od urušavanja balkona? Trebam ponudu za provjeru statike zgrade. Zgrada je četverokatnica, gražena 70ih godina. U suterenu se nalaze graraže i šupe. Zgrada se sastoji od 75 stanova. Trebam usluge statičara (cijena statičara) nakon potresa kod zidova su se pojavile crte kao pukotine. Trebamo ponudu za nadzor radova na sanaciji dimnjaka. Suvlasnici zgrade (10 stanova, prizemlje + 2 kata) već imaju izrađen glavni projekt sanacije dimnjaka urušenih potresom - 10 dimovodnih cijevi u 3 grupe (3 + 3 + 4 dimovodne cijevi).
Svi dimnjaci su već srušeni i izvršen je odvoz šute, odnosno sve je spremno za početak radova na sanaciji dimnjaka. Novi dimnjaci se izvode u najnovijoj Promatect tehnologiji (dimovodne ploče). Postojeće dimovodne cijevi se odštopavaju i čiste i u njih se uvlače fleksibilne cijevi (za odvod izgorjelih plinova iz kondenzacijskih bojlera). Izabrana su 2 izvođača radova: - građevinski dio - strojarski dio Okvirni početak radova je oko 01.07. (strojarski dio) i trajali bi do 7 dana, a onda bi započeli građevinski radovi (do 15.07.).
Svi radovi, i strojarski i građevinski radovi) završili bi se najkasnije do 01.08.2021. Osigurana su financijska sredstva za te radove. Trebam statičara za pregled kuće, potrebna je procjena treba li poboljšati statiku kuće i preporuka za eventualne zahvate. Idealno bi bilo ako se nakon pregleda može dobiti ponuda za izvođenje potrebnih radova. Trebam usluge statičara, nosivi zid u stanu, htjela bih probiti, ne skroz, otvor veći od vrata. Trebam mišljenje građevinara ili arhitekta o stanju kuće i potrebnim radovima na njoj.