Nadzorni inženjer
Kalnik
Trebam usluge statičara, procjene stanja kuće nakon potresa. Trebam ponudu statičara za provjeru stanja temelja i zidova na obiteljskoj kući radi renovacije. Trebam uslugu statičara da provjeri jačinu tj statiku kuće. U potresu su popucali slojevi između elemenata u prizemlju kuće. Trebam ponudu za izračun seizmičke otpornosti zgrade (statički proračun prema važećoj EU normi) za naš objekt:
- Sastoji se od 5 ulaza (PO, PR + 6 katova), u 4 dilatacije
- Korisna površina zajedničkih dijelova zgrade iznosi ukupno 1.618,92 m2
- Površina zemljišta ukupne površine 1.669 m2.
U arhivi općine postoji kompletna tehnička dokumentacija – statički račun i sheme pozicija dilatacija I, II, III i IV, svih etaža, krova i dimnjaka.
Kao primjer istih mogu poslati nekoliko dokumenata i shema u privitku, a moguće ih je posuditi u arhivi, za potrebe izračuna. Trebam usluge statičara, procjenu kuće nakon potresa zbog pukotina koje su vidljive izvana i iznutra kuće. Kuća ima oko 120 m2. Građena je 1960-tih. Trebam ponudu za izlazak ns teren statičara kako bi provjerio statiku drvene kuće. Trebala bih procjenu uporabljivosti kuće sa tri stana. Nakon posljednjeg petrinjskog potresa, morali smo ukloniti dimnjak i postoje određene pukotine i oštećenja za koja bih htjela znati koliko su ozbiljna, a statičare koje osigurava država čekam već 3 mjeseca. Također me zanima koliko bi procjena otprilike koštala.