
Oblaganje zidova knaufom
Žarma
Potrebno mi je postaviti knauf ploče na ravni zid 7,4 x 2,6 m. Na zidu se nalaze na 3 mjesta ukupno 4 utičnice, a na gornjem dijelu razvodne kutije koje moraju biti dostupne. Letve u razmaku od 0,5 m, knauf ploče i stiropor debljine 3 cm su kupljene, ali nema šarafa za letve, šarafa za ploče te završne boje. Bilo bi potrebno:
- porezati karnišne zavjesa za debljinu postavljenog knaufa (postavljene od zida do zida) na jednoj i drugoj strani zida
- postaviti letve kao podlogu
- postaviti ploče
- gipsati spojeve
- gletati zidove
- izbrusiti zidove
- pobojati dogovorenom bojom. Zidanje knaufom pregradnog zida s otvorom za vrata u prostoriji (veličina zida 3 x 4). Otvaranje prolaza za vrata u knauf zidu i instalacija vrata. Proširivanje prolaza, skidanje dijela knaufa i instalacija protupožarnih vrata. Zidanje knaufom prosrtorije od cc 12 kvadrata sa stropom u hali. Postavljanje visokog knauf zida visine cca 6 metara u hali na postojeće nosače. Služi kao pozadina u studiju. Još sitnih radova, popravaka. Gletanje i bojanje, navlačenje mrežice na 2 zida potrebno nam je odmah a ima još posla, jednu prostoriju treba obložiti gips tablama te isto gletanje i bojanje te prostorije. Trebam izradu uzorka hotelske sobe što podrazumijeva sljedeće:
1. Dostavu i ugradnju gips-kartonske pregrade između sanitarnog čvora i sobe sa nišom za ormar. Gletanje i bojanje. Duljina zida cca 5 m.
2. Postavljanje elektroinstalacija (utičnica, prekidača i rasvjete) sa svim potrebnim razvodima. Cca po jedna utičnica i prekidač za rasvjetu sa svake strane uzglavlja kreveta, 1 x utičnica u zoni mini-bara i 2 x utičnica u zoni stola, 1 x utičnica u zoni LCD koji se montira na zid, 2 x zidna lampa u zoni uzglavlja, 3 x stropna razvjeta (1 x hodnik, 2 x soba).
3. Dobava i montaža tepih ploča - cca 25m2.
4. Dobava i ugradnja vrata sa dovratnikom između sanitarnog čvora i sobe.
Radi se o opremanju uzorka sobe budućeg hotela sa 5 zvjezdica u okolici Splita. Sanitarni čvor ne treba opremati, kao ni elemente strojarstva (grijanje-hlađenje). Imam balkon teracu koja je pola natkrivena. Duga je oko 5.60 m i otvoreni dio je oko 1.10 m ( kosina). Stan je na zadnjem katu te bih želio da se taj otvoreni dio natkrije, napravi drvena konstrukcija, iznad nje kupe te da se stavi izolacija i s unutarnje strane knauf ili paneli da prate strop. Trebam ponudu za pregradni zid s izolacijom od 5 m2 sa vratima. Potrebno mi je postavljanje pregradnog knauf zida (visina 4,15 m), cca. 1 m2, spušteni strop i gletanje zidova.