Obnova krova
Ðakovo
Vlasnik sam starije kuće. Trebao bih majstora za sanaciju jednog dijela krova (cca 25 m2 tlocrtne veličine kuće) što je otprilike pola cjelokupne kvadrature (ukupno 50 m2). Oluk je nov i nema ga potrebe mijenjati. Kupe su starinske i u dobrom su stanju. Dakle, treba promijeniti drvenu građu i vratiti stare kupe. Radove bi trebalo izvoditi tijelom ljeta. Interesira me cijena i vrijeme usluge. Trebam ponudu za građevinske radove adaptacije krova. Krov je od azbestnih ploča cca nekih 70 m2. Trebam ponudu za limarske radove na nadstrešnici 4 x 4,5 m. Opšav 2 x 4,5 m, žljeb 4 m slivnik. Postavljanje limenog pokrova s posipom (Gerard ili Metrotile). Krov iznad zatvorenog balkona pritišće gura zidove te nove sobe od 10 m2 i vidi se malo pucanje. Trebam ponudu za sanaciju. Stari krov, treba promjeniti crijep, nekoliko komada te zamjeniti letvicu gdje prokišnjava, tražim majstora. Tražimo izvođače radova za adaptaciju obiteljske kuće. Kuća je prvobitno izgrađena kao prizemnica 1929., a zadnja veća adaptacija je 1936. kada je dograđena katna etaža.
Adaptacija se odnosi na uređenje i odvajanje prizemlja od cca 55 m2 (rušenje zidova, dozidavanje, mijenjanje otvora,...) i uređenje i odvajanje suterena od cca 20 m2 (uz ukopavanje prostora za kupaonicu) - za kompletno odvajanje u zasebne stambene jedinice. Uz to trebamo i manje radove na katu (vodoinstalaterski i soboslikarski radovi).
Radovi bi trebali početi najkasnije u lipnju. Trebam ponudu za renoviranje krovišta cca 110 m2 s limenim pokrovom. Podrazumijeva se skidanje starog crijepa te kompletni radovi s materijalom uključujući i krovnu limariju. Krov je klasičan, s dva dimnjaka na visokoj prizemnici površine 10 x 8 m.