Obnova kupaonice
Belec
Trebam majstore za renovaciju stana tipa ključ u ruke. Stan od 38 kvadrata, promjena svih instalacija (struja, voda, plin), pravljenje otvora u nosivom zidu, renovacije kompletne kupaonice, podova i ličenje. Trebam ponudu za kompletnu adaptaciju postojećeg restorana od 90 m2 u 2 stana (jedan veći i jedan manji). Potrebni radovi su struja, plin, voda, podovi, pregradni zidovi, keramika. Renovacija kupaone. Molim okvirnu ponudu za: Uklanjanje wc, bide, tuš kabine, bojlera, radijatora, ormarića. Skiradnje ploćica cca 30 m2, čišćenje i odvoz šute. Obradu zida nakon skinutih pločica i pripremu zidova za novu keramiku. Hidroizolaciju svih 30 m2 zidova. Polaganje keramike svih 30 m2 zidova. Montažu nazad wc, bide, tuškabine, radijatora bojlera itd. Trebao bih krečenje stana (45 m2), popravak dijela kuhinjskog poda i zamjena keramičkih pločica na istom (oko 2,5 m2), zamjena 2 pločice u kupaoni i popravak fuga, zamjena silikona (kada, wc školjka, bide), krečenje plinskih cijevi, krečenje kupaonskih vrata i vrata boravka sa štokovima. Trebam ponudu za kompletnu adaptaciju kuće iznutra i izvana. Trebam ponudu za unutrašnju izolaciju zidova i stropa na drvenoj montažnoj kućici veličine 3 x 3 m. Materijal je sav nabavljen - osb ploče, kamena vuna i letve debljine 4 x 5 cm. Potrebno je samo još uzeti šarafe. Trebam ponudu za adaptacije na pregradnom zidu između 2 stana. Adaptacije koje su mi potrebne su sljedeće:
1. U zidu između stanova, širine cca 30 cm od dvostruke pune cigle, postoji otvor dužine cca 3,8 m i visine cca 2,7 m, koji je ispunjen dvostrukom Knauf Diamant pločom, kamenom vunom, protuprovalnim limom, pa ponovno kamenom vunom i dvostrukom Knauf Diamant pločom s druge strane. Taj otvor bi trebalo u potpunosti otvoriti, tj. sve navedeno maknuti. Iznad otvora je betonska greda.
2. Na dnu tog otvora (podu) nalazi se OSB ploča, a ispod nje armirano-betonska glazura debljine cca 6 cm, te se one protežu kroz oba stana. Taj dio OSB-a i glazure bi trebalo maknuti, tj. izrezati u duljini i širini otvora, tj cca 3,7 m x 30 cm, maknuti slojeve izolacije ispod glazure (XPS, EPS), prerezati plastične cijevi i bužire koji nikad nisu stavljeni u funkciju, sve dok se ne dođe do nosive betonske grede. Nakon toga bi trebalo cijeli otvor zazidati punom dvostrukom ciglom u dva smjera, kako je i zgrada originalno građena (radi se o zgradi iz 1927. godine).
3. Ono što je vrlo važno je da su oba stana namještena i tik do otvora se nalazi parket, pa bi stoga radovi trebali biti suhi, a za vrijeme radova dio namještaja bi trebalo razmontirati i maknuti, a dio zaštiti. Ukoliko je nezgodno, razmontiravanje i zaštitu namještaja bih vjerojatno mogao i sam napraviti, iako bi mi bilo lakše da to rade stručni ljudi.
U privitku su fotografije spomenutog otvora za vrijeme incijalne adaptacije stanova, crvenim je označeno o kojem se zidu i otvoru radi, te se otprilike vidi veličina originalne cigle i način zidanja. Novu ciglu bi trebalo koliko je emoguće urezati u staru da ostan cik-cak način spajanja radi čvrstoće zida.
Trenutno stanje je moguće vidjeti u bilo koje doba, uglavnom uvijek netko može biti doma. U privitku je i fotografija trenutnog stanja u stanu s namještajem, udubina gdje je otvor je označena crvenim i proteže se do poda, a lijevo završava negdje iza ugradbenog ormara. Drugi stan je uglavnom prazan, ali postoji parket.
Ljubazno bih molio povratnu informaciju na e-mail ili na broj telefona.