Gradnja, grubi radovi

Pokrivanje krova limom

Benkovačko Selo


Trebam ponudu za limarske radove, dužina krova je 7 m, visina 5 m, jedna strana × 2, ukupno cca 70 m2. Trebaju nam ponude za građevinske radove izgradnje tri vile za odmor u nizu. U prilogu troškovnik. Imam problema sa prokišnjavanjem uz sami dimnjak (vidjeti slike) već duži period, a pogoršalo se odkad smo sanirali dimnjake nakon potresa (dimnjake smo samo skratili na pola jer je bila opasnost da će se srušiti).
Moj stan je na 3. katu, a iznad mene je neuređeni tavan. Krov je inače saniran prije cca 5 godina (novi crijep i letve, nema izolacije).
E sad pretpostavka je da vjerojatno curi uz dimnjak jer nije obložen limom i nema kapu, ali ja mislim da je problem i u opšavu jer kod jačih kiša na tavanu mogu vidjeti da se voda podvlači uz letvice krova. Dimenzije dimnjaka: visina: 90 cm; dužina: 140 cm; širina: 50 cm. Trebam ponudu za izradu tri vanjska dimnjaka. Tražimo limara za nekih 50 tak metara rine i 20 tak metara opšava, tri krova (dva mala i jedan veliki). Na obiteljskoj kući potrebno je promjeniti limariju na krovu, vertikale, opšiti dimnjak. To je potrebno uraditi s bojanim limom. Na privatnoj kući treba popraviti dio krova. Radi se o ravnom betonskom krovu na koji bi trebalo staviti bitumenske trake. Radi se op površini od oko 8 m2 (kvadratnih metara). Na toj površini nalazi se staklarnik. Osim tih radova treba popraviti dio kosog krova na kući. Taj dio krova pokriven je crijepom (kanalice / kupe). Taj crijep bi trebalo učvrstiti tako da kada puše bura ne pada sa krova.