Podovi i keramičarski radovi

Polaganje keramike

Prašćari


Trebala bi mi renovacija kupaonice. Nove vodoinstalacije su postavljene, trebalo bi skinuti stare pločice, pokrpati i poravnati zidove, te postaviti nove pločice i novu kadu. Pločice i kadu ću sam kupiti. Sanitarije i sve drugo već imam, dakle zidarski i keramičarski radovi fale. Kupaonica je visoka 2.80 m, široka 1.60 m, i dugačka 2.50 m. Nove pločice idu na pod površine cca 3 m2 pločica, te na zidove cca 14 m2 površine pločica. Pločice će pokrivati otprilike 60% zidova. Kada je dimenzija 160 x 70, imati će okno za sifon. Prefarbati kupaonu poslije radova mislim sam, jer itako ću farbati ostatak stana. Radovi idealno krajem 4. mjeseca ili početkom 5., po dogovoru kasnije.
Da li ste u mogućnosti izvršiti traženu uslugu i po kojoj okvirnoj cijeni? Trebam ponudu za adaptaciju stana od 33 m2. Stan je u prizemlju kuće. Na podu se nalazi beton i potrebno je postaviti pločice. Sa zidova i stropa potrebno je skinuti postojeći knauf i postaviti novi. U kupaonici je potrebno skinuti postojeću keramiku, promijeniti instalacije i postaviti keramiku i sanitarije. Kupaonica je cca 3 m2. Kuhinjski dio ima otprilike 2 m odvoda koje je isto potrebno izmijeniti. Kroz cijeli stan potrebno je provući novu električnu instalaciju. Promijeniti 2 dvokrilna prozora i jedan mali te skinuti dvoja sobna vrata. Bojanje zidova u bijelo. Trebam ponudu za postavljanje keramičkih pločica u kupaonici. Trebam ponudu za postavljanje keramičkih pločica cca 50 m2. Molim ponudu za soboslikarske radove u kući za odmor, 50 - 70 kvadrata te za kompletnu obnovu male kupaonice (oko pet kvadrata) - skidanje starih pločica i sanitarija, eventualna hidroizolacija, postavljanje novih pločica i sanitarija. Radili bi novi krov. Uz krov bi radili i fasadu, ima nešto zidanja, hidroizlacija, keramika.
Krov je fert i gore su sam štafle i salonitke. Jedina veća promjena na kući je štemanje tog fert krova iznad tih 4 uskih prostorija i dozidanja istih tako da dobijemo visinu oko 2 m unutra.
- Raskrivanje krova 97.66 m2 (na krovu su salonitke koje bi sam zbrinuli i stafle 5 x 8 cm)
- Štemanje fert 19 m2 (slika 7) + jos nešto malo cigle što je izbačena van nekih 15 cm (vidi se na slici br. 8)
- Dozidanje zidova od tih 4 uskih prostorija u potkrovlju 4.5 m3 + serklaž 20 x 25 cm (sve bi zidali sa siporeksom, zidovi su 25 cm debljine)
- Krov 50.45 m2 + 47.19 m2 = 97.66 m2. Na fert bi stavili grede 12 x 16 cm. Učvrstit sa pocinčanim sidrenim vijcima za beton, ili nekom drugom metodom. Između greda postavit 15 cm vune. Preko greda armirana paropropusna folija. Kontra letve i letve bi bile štafle 5 x 8 cm. Sve se šarafi sa inox vijcima.
Pokrov bi bio Esal valovitka 5 (ternita) i ventilacija bi bila kroz sljeme (original trodjelni sljemenjaci od Esala)
- Oluci 24 m (sva limarija bi mogla bit bojani aluminij, tamno smeda boja)
- Cijevi za odvod 15 m (sve odvodne mogu bit plastične, tamno smeda boja)
- Vjetar lajsne 35.2 m
- Rubni limovi 19 m (spojevi zida i pokrova).
Nudimo vam smještaj u kući tijekom radova. Nama bi bilo idealno da počnemo s radovima u 10 - 11 mj. Skidanje i odvoz starog laminata, niveliranje tj. ravnanje poda i postavljanje pločica na iste podove cca 60 m2 u 3 prostorije.