Gradnja, grubi radovi

Popločavanje prilaza

Jablanovec


Trebam ponudu za podlogu i postavljanje, teren čvrst, treba samo nasuti. Trebamo ponudu za građevinske radove, odmah za iskop trakastih temelja. Trebala bih izvođača za radove na okućnici kako slijedi:
1. Potporni zidić (prema skici u prilogu)
- rušenje postojećeg betonskog zida približnih dimenzija kao i novi
- iskop temelja
- nabava doprema, i postava armature
- nabava, doprema i ugradnja procjednica
- nabava, doprema i montaža/demontaža dvostrane oplate
- nabava, doprema i ugradnja betona C 25/30
- zidanje jednog reda granitne kocke po vrhu novog zida (kocku osigurava naručitelj radova)
- odvoz viška materijala
- zatrpavanje sa betonom i materijalom iz iskopa sa stražnje strane zida sa ravnanjem / uređenjem zemljanog dijela uz zid
2. Sanacija dijela terase od kulir ploča (dimenzija dijela terase cca 1,8 m x 5,0 m)
- iskop i čišćenje postojećih kulir ploča (0,4 m x 0,4 m)
- uklanjanje postojeće kanalice
- uređenje (ravnanje i zbijanje) podloge
- vraćanje kanalice na prvobitnu poziciju
- izrada AB podloge debljine 7 - 8 cm, ugradnja i fugiranje kulir ploča na istu Trebam građevinske radove, iskop i betoniranje parapeta za ogradu. Ograda ide uz put, ali je teren niži od puta, tako da je visina parapeta, u prosjeku, 60 cm ispod razine puta. Iznad razine puta parapet treba biti 15 cm. Parapet će ići kaskadno, svakih 2,5 m, zbog toga će na isti doći panel ograda. Ukupna duljina iskopa i parapeta je 30 m. Treba doći na lokaciju sve vidjeti i izmjeriti. Na travnatoj površini koja je u nagibu, trebam nanijeti šljunak za stabilnije parkirno mjesto ili poravnati nagib i izbetonirati mjesto za parking. Radi se o vikendici. Vrsta radova bi bila prema savjetu i dogovoru sa stručnjacima. Gradnja klijeti s podrumom ključ u ruke. Podrum spremište 22 m2, vinski podrum 33 m2, spremište 10 m2, ukupno 65 m2. Prizemlje 57 m2 + bakloni i terasa ukupno 79 m2. Potkrovlje 26 m2. Građevinska dozvola pravomoćna. Trebam ponudu za građevinske radove, potrebno je asfaltiranje dvorišta oko 200 kvadrata.