Popravak dvorišnih vrata
Carevo Selo
Obzirom na veliku rupu između balkona i balkonske ograde, potrebno je postaviti šipku kako bi se ta praznina popunila, jer imam malog psa koji bi mogao propasti kroz takvu rupu. Ograda je cca 6,5 metara, šipka bi trebala biti cijelom dužinom. Galerija drvena ili metalna, 7 m dužine, širina 3 m, postoji duž 7 m betonska armirana greda, 25 cm širine na koju se veže konstrukcija. Imam projekt. Želim profesionalca sa iskustvom. Trebam ponudu za automatsku lančanu barijeru 8 m. Potrebno je sanirati nadstrešnicu, plaća pričuva, sredstva osigurana. Kontra kosa nadstrešnica iznad ulaznih stepenica u zgradu napravljena je od fiksne, metalne konstrukcije prekrivene poluprozirnim pleksiglasom. Ona oborinsku vodu odvodi padom do sabirne kanalice koja je smještena na spoju najnižeg dijela nadstrešnice i zgrade.
Prvi problem: Na spojevima metalne konstrukcije nadstrešnice i fasade objekta počelo je blago prokišnjavanje. Kapljice vode se podlijevaju i teku padom s donje/unutarnje strane nadstrešnice pa umjesto da završe u odvodu sabirne kanalice završe na površini ulaznih vrata u zgradu, vlaže kvaku, bravu, portafon, ormarić sa strujom, stepenice… Vjerojatni uzrok problema– popustile su brtve na spojevima konstrukcije. Moguće rješenje – zabrtviti spojeve, hidrostopnim materijalom.
Drugi problem: Na spoju najnižeg dijela nadstrešnice, sabirne kanalice i zgrade dolazi tijekom jače kiše ili pljuska do blagog prodora oborinske vode u stubište što se manifestira kao vizualno mokar kamen u interijeru. Vjerojatni uzrok problema - Sabirna kanalica za vrijeme intenzivnih pljuskova više ne može dovoljno brzo odvoditi vodu jer je vjerojatno odvod djelomično začepljen komadićima lišća i prljavštine koju je vjetar donio kroz godine. Staklene cigle vanjskog zida stubišta uz sabirnu kanalicu nisu zidane hidrostopnim cementim mortom, dakle „fuga“ im je vodopropusna.
Moguće rješenje – 1) očistiti odvod i 2) poduzeti hidroizolacijske mjere: silikonirati mjesta kontakta nadstrešnice; premazati cementi spoj staklenih cigli uz sabirnu kanalicu impregnacijom; ugraditi uski limeni parapet 200 cm dužine, cca 15cm širine uz sabirnu kanalicu na cokl staklene stijene vanjskog zida zgrade. 3) ugraditi mrežicu iznad sabirne kanalice kako vjetar ne bi mogao nanositi nove nečistoće do odvoda. Širina nadstrešnice je cca 2 m, a dužina 3 m.
U prilogu su fotke nadstrešnice na zgradi, crveno su mjesta propuštanja. Na videu se vidi kako izgleda kapanje ispod dok pada kiša i ima video iz stubišta gdje povremeno probija voda koja se akumulira u odvodnoj kanalici. Trebam ponudu za zatvaranje stepeništa unutar kuće i gradnju vanjskih montažnih stepenica. Trebam izradu i ugradnju metalne kapije cca. 7,50 m dužine i 1,50 m visine od pocinčanog metala i na kraju prelakirano u antracit boju. Trebam ponude za izradu nadstrešnice za auto, drvene ili čelične, klasične ili moderne. Ako može ponuda nekoliko varijanti. Slike i dimenzije šaljem u prilogu.