
Postava knaufa i gletanje
Soblinec
Trebam majstore za adaptaciju stana u potkrovlju. Postavljanje oko 80 m2 knaufa 35 m2 plafona, kosog 22 m2, te oko 20 m2 na okomiti zid. Mijenjam podnu oblogu ali bih trebao niveliranje poda na oko37 m2. Kupaonski radovi: Kupaonica je do 6 m2, skidanje zidnih pločica, oko 12 m2, skidanje podnih do 6 m2. Izmjena odvoda i dovoda na dužini cca 2 m i postava novih pločica. Ugradba 3 sobnih vrata sa dovratcima i obrada istih. Bilo bi i oko 15 do 20 m2 gletanja zidova.
Trebam srušiti jedan L zid ispod nosive drvene grede krovišta, a ispod nje bi možda ugradili čelični I profil u dogovoru sa izvođačem radova te obukli u knauf. Radovi bi počeli čim prije. Objekt je prizemni, potkrovlje. Sanacija štete kao posljedica olujnog nevremena koje nam je odnjelo krov (radovi trebaju uskoro početi). Sanacija uključuje radove u stanu koji je poplavio te bi trebalo pokrečiti stan, sanirati vlagu i popraviti izolaciju ispod klupica, staklenih stijena te popraviti knauf i nadstrešnicu na terasi. Zbog nemogućnosti ugradnje mjernog mjesta za bojler, u kupaoni mi je potrebno skinuti dio knaufa i to dotjerati. U prilogu šaljem slike. Tražim ponude od majstora za knauf. Zatvaranje drvene kućice sa unutarnje strane knaufom i ispod knaufa vunom (5 cm) cca 60 m2. Plaćanje u kešu nakon završetka radova. Trebam okvirnu ponudu za krečenje da znamo planirati troskove. Krečenje bismo trebali iduće godine u ožujku ili travnju. Kuća ima 105 kvadrata i sve treba obojati iznutra u bijelo. sad je bijela, žuta, i narančasta boja. Ne znam koliko je kvadrata zidova, ali mogu pribaviti tlocrte i slike. U prizemlju je predsoblje, kupaonica, kuhinja, dnevni boravak, i blagovanje (otvoreni koncept).
Stubište vodi na kat gdje su tri sobe i kupaonica. Također bismo trebali izradu spuštenog stropa ispod metalnog krova koji natkriva terasu u prizemlju. Metalni krov je star oko pet godina i čini se da je u dobrom stanju. Trebamo i krečenje vanjskog zida te natkrivene terase, također u bijelo, priblizno 5 * 4 metra zida. Trebam knaufera za oblaganje zidova knaufom unutar dnevnog boravka i dijela kuhinje cca. 50 m2. Trebam majstora za knauf, potrebni su unutrašnji radovi s knaufom.