Gradnja, grubi radovi

Postava krovne limarije

Striževica


Trebam ponudu za gradnju kuće. Trebamo ponudu za građevinske radove gradnje kuće. Potpisali smo predugovor / rezervaciju za građevinsko zemljište i uplatili smo kaparu. Dogovor je takav da će prodavatelj zemljišta ovo ljeto ishodit gradjevinsku dozvolu i mi kupujemo zemljište sa građevinkom dozvolom. U prilogu šaljem projektiranu kuću od arhitekta prodavatelja.
Nas zanimaju ponude za ove tri variante:
a) gradnja vec projektirane kuce, želimo samo u planu dodati položaj bazena i parking mjesto koje je iznad septičke jame, projektirati kao natkriveno mjesto za parkiranje.
Ako je dozvoljeno iznad septičke jame napravit garažu, onda bih to preferirali natkrivenom parkingu sa ulaskom iz garaže direktno u kuću ili natkriven put do ulazna vrata.
b) gradnja prizemnice projektirane kuće sa tim da se nosivi konstrukt i krov tako sagradi da se nakon 2 - 3 godine ev. može sagradit još jedan ili čak dva kata (ovisno o tome što je dozvoljeno), a u međuvremenu želimo krov koristit kao terasu, djelomično nadkrivena i sa priključcima za jacuzzi.
A parking riješit kao u varianti a) zavisno o mogucnostima.
c) jednu od vas već projektiranu prizemnicu koja ima sličan tlocrt i min. 2, najbolje 3 spavaće sobe. Parking kao varianta a). A krov po prinzipu variante b).
Moramo provjerit dali bih ta varianta dozvolila odmah gradnju ili moramo onda čekati da nam to prvo odobre i izhode izmjenu građevinske dozvole.
Iz iskustva znamo da nesto vislji strop (npr. 3 do 3.5 m jako lijepo utjece na vizualnu atmosferu u kuci.
Nas zanima polumontažna gradnja sa ytong blokovima. Obnova male kamene kućice (15 m2). Vanjskim zidovi + krov. U garaži bih trebao preraditi željezna garažna vrata. Trenutna vrata su podiznog sistema, stara su i teško se otvaraju i zatvaraju. Trebalo bi postojeće krilo prerezati i na ta dva krila koja su nastala rezanjem zavariti po jedan rubni profil kako bi se zatvorio okvir svakog krila.
Na postojeći okvir i novonastala krila zavariti pante / šarke / baglame. Zavariti po pločicu sa ušicom na svkaom krilu za prolaz lokota ili ako se može čak smisliti kutija za bravu i kvaku. Također nakon cjelokupnog bravarskog / zavarivačkog posla trebalo bi prefarbati u neku običnu boju čisto kao antikorozivnu zaštitu.
Napomena i potencijalno ograničenje, u samom objektu nema struje niti ima struje u blizini objekta iz kojeg bi se struja mogla posuditi. Trebam ponudu za građevinske radove zidanja dimnjaka sa cijevi fi 14 cm od deke na katu do krova i van krova oko 5 m visine. U potresu je porušen. Volio bi se čuti svakako s telefonom. Tražim izvođača građevinskih radova za gradnju obiteljske kuće. Parcela ima pristupni put. Na krovu je šindra koja je popustila i krov prokišnjava. Trebam hitnu sanaciju a na krov bi stavila limeni pokrov. Trebam procijenu i predračun i molim što prije jer krov dosta prokišnjava.