Postava limenog krova
Gojanec
Rekonstrukcija krovišta oštećenog usljed oluje. Skidanje ostatka lima, postavljanje nove izolacije, letvanje i novi pokrov. Trebam ponudu za građevinske radove rušenja starog objekta i izgradnju obiteljske kuće. Trebamo ponudu za građevinske radove gradnje kuće. Potpisali smo predugovor / rezervaciju za građevinsko zemljište i uplatili smo kaparu. Dogovor je takav da će prodavatelj zemljišta ovo ljeto ishodit gradjevinsku dozvolu i mi kupujemo zemljište sa građevinkom dozvolom. U prilogu šaljem projektiranu kuću od arhitekta prodavatelja.
Nas zanimaju ponude za ove tri variante:
a) gradnja vec projektirane kuce, želimo samo u planu dodati položaj bazena i parking mjesto koje je iznad septičke jame, projektirati kao natkriveno mjesto za parkiranje.
Ako je dozvoljeno iznad septičke jame napravit garažu, onda bih to preferirali natkrivenom parkingu sa ulaskom iz garaže direktno u kuću ili natkriven put do ulazna vrata.
b) gradnja prizemnice projektirane kuće sa tim da se nosivi konstrukt i krov tako sagradi da se nakon 2 - 3 godine ev. može sagradit još jedan ili čak dva kata (ovisno o tome što je dozvoljeno), a u međuvremenu želimo krov koristit kao terasu, djelomično nadkrivena i sa priključcima za jacuzzi.
A parking riješit kao u varianti a) zavisno o mogucnostima.
c) jednu od vas već projektiranu prizemnicu koja ima sličan tlocrt i min. 2, najbolje 3 spavaće sobe. Parking kao varianta a). A krov po prinzipu variante b).
Moramo provjerit dali bih ta varianta dozvolila odmah gradnju ili moramo onda čekati da nam to prvo odobre i izhode izmjenu građevinske dozvole.
Iz iskustva znamo da nesto vislji strop (npr. 3 do 3.5 m jako lijepo utjece na vizualnu atmosferu u kuci.
Nas zanima polumontažna gradnja sa ytong blokovima. Trebam ponudu za postavljanje trapeznog lima, oko 120 kvadrata na dvorišne zgrade, jedan strana oko 80 m2 a druga 40. Radovi bi se izvodili u kolovozu, molim cjenjene ponude izvođača. Trebam ponudu za pranje crijepa od mahovine. Trebam ponudu za skidanje crijepa i letvica te postavljanje termotop ploča vodenonepropusne folije letve + kontraletve te vraćanje istog crijepa. Materijal je osiguran, potreban je samo rad. Kvadratura krova je cca 240 kvadrata. Trebam majstora za popravak oluka. Kao prvo svakako pregled na terenu i dogovor.