
Postava limenog krova
Poreč okolina
Spoj dva krova pod 90 stupnjeva na limu dužine oko 10 metara, trebam majstora. Renoviram stariju kuću i želim zamijeniti postojeći salonitni krov drugim materijalom (klasičnim crijepovima ili limenim pokrovom). Limeni krovni pokrov profiliran kao mediteran, čini mi se idealnim izborom, posebno zbog estetskog izgleda (važan mi je dojam tradicionalnog), kao i manje težine i trajnosti. Zanima me i način na koji se ovaj krovni pokrov pričvršćuje za podlogu (daske), s obzirom da ima garanciju na vjetar!? Molim ponudu za tlocrtnu površinu od 70 m2 (uvažavajući nagib to je cca 80 m2 krovne površine). Razni mali građevinski radovi na staroj kamenoj adaptiranoj kući. Radovi kao: popravak obloge drvenog stropa, ugradnja slivnika malog ravnog krova, popravak drvenih prozora i škura. Izvedba zvučne izolacije potkrovlja kamene kuće cca 55 m2... (demontaža poda od OSB ploča na
slijepom podu -na drvenom stropu radi ugradbe (kamene vune kao zvučnog izolatora).
Popravak željezne ograde vanjskog stubišta.
Čišćenje i fugiranje kamenog zida pročelja kuće pod zaštitom. Trebam ponudu krovopokrivača, potrebno je promjeniti stari krov jer je vjetar polomio table 25 m2. Trebam ponudu za čišćenje oluka, 4 strane zgrade: 7 x 8 m, visina 6 m i sjećenje grana bora. Tokom zadnjih obilnih kiša u stanu mi je kraj balkonskih vrata procurila veća količina vode (slika stanja iznutra IMG_20241004_100345.jpg u prilogu).
Čini se da voda prolazi kroz nadstrešnicu koja se nalazi iznad balkona i zavlači negdje ispod stiropor fasade. Površina nadstrešnice je otprilike 7 kvadratnih metara i nadstrešnica je izolirana bitumenom (slika IMG_20240921_110124.jpg). Mislio sam da je razlog prodora vode staro brtvilo koje spaja lim sa zidom i nadstrešnicom (slika IMG_20240919_174208.jpg), ali sam ga zamijenio novim debelim slojem brtvila (IMG_20240921_173409.jpg i IMG_20240929_100238.jpg) koje sam nanio na impregniranu podlogu (impregnirao sam na kraju cijelu nadstrešnicu i dio zida na koji se kutni lim spaja sredstvom Ceresit CN94).
Nakon tih popravaka sam nalio kantu vode na nadstrešnicu i to nije procurilo (IMG_20240930_172321.jpg), ali tokom zadnje jake kiše, nakon 2 dana je opet procurilo. Kao što se vidi na slici, nadstrešnica nema dobar nagib (voda stoji između zida zgrade i sredine nadstrešnice), a i žlijeb nema dobar nagib te se voda zadržava u njemu.
Trebao bih ponude za sanaciju nadstrešnice. Možda bi najdugoročnije rješenje bilo na nadstrešnicu postaviti blagi limeni krov koji bi vodu dovodio direktno u žlijeb. Kuća je visoka prizemnica. Od podruma do krovišta postoji zidani dimnjak s elementima. On je napuknuo, kada smo ložili na drva, zadimilo se, sve je bilo u čađi. Zanima me može li se postojeći dimnjak kako sanirati ili neko drugo rješenje / inox dimnjak? Molim majstore za odgovor.