
Postava limenog pokrova
otok Vis
Potrebna mi je izrada krovišta, kombinacija Ytong bijelog stropa s pokrovom od Mediteran crijepa. Dimenzije 13 m * 7 m. Trebam majstora, opšivanjem dimnjaka ulazi voda u stan, potrebno zakrpati dimnjak. Trebam ponudu majstora za krov, zamjena dva roga dužine 3,5 m i greda dužine 3 m sa skidanjem betonskih ploča, 2 reda iste dužine i s ponovnom postavom. Trebam ponudu za slijedeće radove:
1 Doprema potrebnog građevinskog materijala.
2 Demontaža postojeće dotrajale pokrovne konstrukcije
Tesarski i krovopokrivački radovi
1 Dobava I ugradnja materijala za izvedbu ventilirajućeg krova po stavkama kako slijedi.
a) novi pokrov-kao terran m2 150,00
b) letva 4/5 cm m2 150,00
c) kontra letva 5/8 cm m2 150,00
d) sljemenjaci + rebrena traka m 21,00
e) folija 160 gr/m2 m2 180,00
f) Dobava I ugradnja nove drvene krovne građe od smrekovine sa obradom i antifugicidom. m3 0,50
g) odzračni crijepovi kom 10,00
h) brodski pod m2 50,00
3 Limarski radovi
1 Dobava I ugradnja materijala za izvedbu svih limarskih opšava i odvodnju oborinske vode (pocinčani obojeni lim debljine 0,55 mm).
a) vjetar lajsne r.š. 60 cm m 35,00
b) ventilirajuća mrežica m 24,00
Krov ukupno:
Treba limeni pokrov preko šindre. Krov je dvostrešni 7,5 x 25 m jedna strana. Na krovu ima 6 krovnih prozora (tri sa svake strane) koje bi također trebalo zamjeniti. Tražim građevinsku firmu za izradu bazena, garaže, nekoliko potpornih zidova i ostalog. Troškovnik izrađen. Kuća je stara, od hrastovih planjki. Postavljena 1966. Površina krova tavana je cca 65 m2 a pod tavana je drven. 1987. godine sazidan je podrum sa betonskom dekom od cca 19 m2 i ulazni hodnik sa kupaonom i WC-om sa betonskom dekom od cca 19 m2. Nakon potresa, primijetio sam pomake krova tavana (greda koje su i inače stare i načete "zubom vremena"). I pod se vremenom promijenio. Bojim se da se krov ne raspadne i uruši. Trebao bih zapravo pregled situacije, savjet i ponudu za sanaciju, rekonstrukciju. Idealno bi bio novi krov (sa dekom) za tavan, podrum i ulazni hodnik. Iako je na hodniku krov postavljen 2002.