Postava limenog pokrova
Samoborski Otok
Trebam ponudu za promjenu limenog krova na kući. Trebam majstora za popravak krova iznutra (zid) i izvana (vanjska obloga) direktno ispod vrha krova, sjeverna strana. Trebam ponudu za građevinske radove sanacije krovišta te manje zidarske radove. Imam kontejner 6/2,4 m koji koristim sezonski 4 - 5 mjeseci za poslovni prostor već 25 godina u jednom autokampu. Sol, bura i hrđa čine svoje. U tom periodu povremeno se ode na krov i čiste se horizontalni 6 m kanali od iglica, češera, grančica i slično kao i vertikalni odvodi u kutevima. Ostatak godine ništa. Strop je od limenih panela sa izolacijom i završnim trapeznim limom.
Razmišljam o novom krovu iznad postojećeg.
Varijanta 1: postava ravnih limenih ploča sa min nagibom kao što ima sadašnji strop, sa min podkonstrukcijom, sa padom od jedne duže strane prema drugoj dužoj, bez oluka.
Varijanta 2: izrada podkonstrukcije na dvije vode po pola dužine kontejnera, sljeme na 3 m sa visinom 50 cm, opšavi po kosim rubovima, bez oluka na kraćoj strani i bez vertikala, mali prepust preko kraćih stranica, pokrov limene trapezne ploče crvene boje. Zatvranje bočnih dužih strana po obodu ispod kosine krova. Treba pokriti krov s trapeznim limom. Dimenzije krova su 18 m x 12 m. Treba postaviti i žljebove. Prije treba skinuti stari krov od salonit ploča. Trebam zamjenu 12 oštećenih krovnih crijepova i utvrđivanje eventualnog daljnjeg oštećenja izolacije ispod crijepa. Radi se o Tondach 3573 Mediteran crijepu koji je kompletno pričvršćen. Trebam ponudu za krovnu limariju, postava oko 120 m2 sendvić lima, sakrivene oluke na gotovu čeličnu konstrukciju, materijal i rad.