Gradnja, grubi radovi

Postava opločnika

Korenjak


Potrebno mi je postaviti opločnike (90 - 100 m2) te rubnjake (50 m) na površinu koja je iskopana i nasipana tucanikom. Trebam ponudu za građevinske radove žbukanja ograde cca 300 m2 i popločavanje dvorišta cca 400 m2. Trebam ponudu za postavu opločnika s rubnjacima na dvorište od 40 m2. Trebam uslugu skidanja i vraćanja tlakavca radi provlačenja 2 bužira od struje cca nekih 10 m. Transport i ugradnja građevinskog materijala za opločenje 25 kvadrata s kulir pločama. Iskop je već izvršen na dubinu od 20 cm. Ne treba šalovanje, armiranje, betoniranje, ni temelji za betonske rubnjake.
Radi se o površini opločenja oko alatnice i za prostor sjedenja u vrtu, teren je ravan. Iskop zemlje je dakle izvršen, za ponudu mi treba: navoženje i zbijanje batude 16 cm, pijesak 4 cm, niveliranje s 2% pada, postavljanje kulir ploča iz Bauhausa 40 x 40 cm. Postavljanje pocinčanih metalnih rubnjaka (Hornval) koji se samo gumenim čekićem utisnu u podlogu do razine kulir ploča. Površine opločenja su takve da treba rezati samo 10 rubnih ploča, znači, praktički bez rezanja, oblik opločenja je pravokutan.
Cijeli materijal me košta 790 Eura (4 kubika batude, 1 kubik pijeska, 170 kulir ploča (Zobec sive boje, 40 x 40 x 3,8cm, Bauhaus), metalni rubnjaci 30 m) te bih trebao ponudu za troškove transporta materijala i postavljanje (ruke).
Tražim ponudu za tih 25 kvadrata. Trebam ponudu za građevinske radove betoniranja dvorišta sa izradom stepenica, postavljanje keramika na betonsku podlogu u dvorištu, postavljanje rubnjaka, postavljanje tlakavca. Ukupno cca 100 m2 betoniranja i postavljanja keramike i 70 m2 tlakavca. Trebam ponudu za uklanjanje betonske terase, pripremu terena za postavljanje betonskih ploča i njihovo postavljanje cca 22 m2.
Druga opcija je ponuda samo za postavljanje betonskih opločnika 22 m2 na pripremljenu podlogu.