Podovi i keramičarski radovi

Postava pločica

Sotin


1. Trebam keramičara za postavljanje pločica i sanitarija u kupatilu. Potreba i nabavka materijala. Kupatilo je ca 6 m kvadratnih. 2. Trebam podolagača za postavljanje laminata u dvije prostorije ukupno ca 30 m2. 3. Trebam keramičara za postavljanje keramičkih pločica na pod u kuhinji i blagovaoni ca 25 m2. Potrebno nabaviti materijal. Potrebni su keramičarski radovi (pločice) u kupaonici u potkrovlju. Zidovi su dijelom od knaufa, dijelom od siporexa. Pod glazura. Trebam ponudu za građevinske radove.
Glavni objekt je adaptiran te je ostao ovaj manji za adaptaciju koji bi se pretvorio u stambeni prostor.
Radi se o objektu koji ima tlocrtnu površinu od 20 m2 gdje bi se sa zadnje strane dodala kupona od cca 6,50 m2 i malo spremište, pov 3,00 m3 = 10 m2. Na kupaoni bi došao kosi krov sa izolacijom. Ispred objekta se betonira 8 m2 i na tome se radi nadstrešnica.
Na katu je spavaći prostor pod kosim krovom. Svi novi krovovi su limeni crvene boje – slijedi dogovor.
Priključci za: hladnu vodu, toplu vodu i centarlno grijanje su predviđeni već u glavnom objektu. A malo niže na istočnoj strani 5 m je udaljena septička jama.
Struja, voda: odvod i dovod te centralno grijanje – radijatori su za taj objekt (5 radijatora)
Uz taj objekt se pridviđa i izrada te montaža kosog kroviča na južnoj strani glavnog objekta da se osobe zaštite od padalina.
Na katu objekta dolaze na međukatnoj konstrukciji tavaloni od 5 cm i OSB ploče od 22 a na njih laminat.
Zidovi kupaone i zidovi doljnjeg dijela se žbukaju a ostalo je knauf.
U doljnjem dijelu ide keramika.
Fasada je termo stiropol od 8 cm a za boju slijedi dogovor, boja koja se može prati – odbija vodu (takvu imamo na glavnom objektu).
U prilogu je troškovnik. Trebam ponudu keramičara za polaganje keramičkih pločica na zidu u kuhinji. Potrebno je popuniti zidove, postaviti pločice (i ko zna što još), poslije je potrebno oličiti zidove sa bojom protiv vlage, pošto je tamo veliki problem sa vlagom. Trebam ponudu za skidanje starih i postavljanje novih podnih vanjskih keramičkih pločica dim 30 x 60 cm, površina cca 60 m2. Trebam ponudu za keramičarske radove kompletne obnove kupatila cca 3.5 m2 (2.30 m × 1.50 m) bez prozora (pod + 3 zida do stropa h = 2.65m). Postavljanje pločica u kuhinji cca 12 m2 (pod + zid 3.60 m × 1.55m). Postavljanje pločica na podu hodnika cca 4 m2. Keramičke pločice mogu ga kupiti.