
Postavljanje estriha
Poljica
Trebam izvođača / ponudu uz garanciju za slijedeće:
- dizanje starih (2 god.) pločica na cca 20 m2 balkona (nije natkriven), uređenje podloge s izolacijom kako je navedeno u donjem tekstu:
‘’Kod ovakvih sanacija je potrebno skinuti sve do betonske ploče ili ako je rađen, betona u padu.
Na to ide filc, pa hidroizolacijska membrana od mekanog PVCa zadignuta min. 30 cm od budućeg gotovog poda, pa ponovo filc, pa XPS toplinska i zvučna izolacija, pa na to građevinska folija na koju se radi glazura min. 5 cm.
Po potrebi se izvodi brzosušeća glazura i nakon par dana (ako je rađena brzosušeća glazura) ide dvokomponentna polimer cementna hidroizolacija uz obavezno podizanje na stijenke zida, a od poda min 20 cm, sa također obaveznom ugradnjom brtvene trake na spoj pod fasada.
Pločice lijepiti u flexibilno ljepilo, fuga 3 mm, soklu podići na križić pa spoj sokla-pločica zabrtviti PU silikonom.
Na tako izvedene radove se dobiva min. 10 god. garancije’’
Napominjem da su radovi na fasadi kuce obavljeni kamenom vunom 8 cm debljine i kompletirani su. Zbog loše hidroizolacije balkona voda ulazi u kuću i širi se po cijeloj dužini balkona te nakon prestanka kiše još dva dana iz balkona curi voda nakupljena između pločica i ploče. Balkonska ograda je pola zidana a pola od stakla koja trenutno skinuta i čeka sanaciju zbog sumnji da voda ne ulazi kroz rupe vijaka koji drže istu. Trebam ponudu za građevinske radove, strojno žbukanje i podne glazure za ca 110 m2 stambene površine. Žbukanje: vapneno - cementno. Trebam termo izolaciju poda tavana (stiropor 3 cm i 3 cm betonska glazura). Oko 60m2. Trebam ponudu za strojno žbukanje (cca 140 m2, 70 m2 kameni zid, 70 m2 cigla) i izradu i izravnavanje betonske podloge na koju treba staviti hidro i termo izolaciju. Površina stana u prizemnoj kući je cca 25 m2 i 3 m visine. Trebam izvođača građevinskih radova za izradu strojne glazure u potkrovlju 65 - 70 m2, sipinu i cement sam kupio. Trebam izradu estriha (glazure) za podno grijanje debljine 4 - 5 cm, površina cca 40 m2. Prizemlje, pristup sa ceste, struja i voda osigurane. Trebam ponudu za građevinske radove izrade strojne glazure. Glazure je potrebno postaviti na vanjske terase i balkone debljine 6 cm s potrebnom hidro izolacijom. Ukupna kvadratura je 60 kvadrata.