
Postavljanje hidroizolacija
Belavići
Trebam ponudu za hidroizolaciju jedne strane kuće. Trebam ponudu za hidroizolaciju temelja. 10 m dužnih izolacije temjelja, kod jakih kiša uđe mi vođa u podrum. Treba dokopati 1.70 m dubine i to izolirati. Trebam vanjsku obradu oko plastične stolarije - rolete, jer nam curi voda. Trebam majstora za uklanjanje starih pločica sa terase površine 14 kvadrata i izradu nove glazure sa hidroizolacijom. Radovi bi trebali biti gotovi do polovine svibnja. Mollm ponudu za hidroizolaciju terase površine 14 m2. Za prvu fazu radova, razbijanje glazure, imam radnike. Hidroizolaciju bi trebalo izvesti prema priloženom mišljenju inžinjera, u kojem je moja terasa vezana za stan.
Ukoliko ponuda bude zadovoljavajuća, preporučila bih vas i ostalim vlasnicima u zgradi koji trebaju odraditi hidroizolacijske radove. Ovdje se konkretno, nakon uklanjanja svih starih slojeva do nosive konstrukcije od strane firme angažirane za prvu fazu radova, radi o slijedećim radovima:
Renoviranje hidroizolacijskog sustava sa svim uključenim potrebnim slojevima (parna brana, toplinska izolacija – prema dostupnim visinama, hidroizolacijska PVC ili TPO membrana sa svim detaljima spojeva na zidove, stolariju i izvedbom adekvatnih okapnih limenih profila). Trebam ponudu za građevinske radove postave hidroizolacije. Radi se o vanjskom zidu kuće. Kuća koja se naslanjala na našu srušena je te će se graditi nova (ali ne zna se kada). Imamo podrum te bi taj vanjski dio trebalo izolirati (oni neće raditi podrum). Dužina iskopa 6 m, dubina cca 1.5 m a širina tolika da se može izvoditi hidroizolacija 60 - 80 cm. Ljepenka i čepičasta folija bi, nadam se, bili dovoljni. Iskop bi trebalo zatrpati (istom zemljom) te nabiti. Ako je moguće posao bi trebalo obaviti što prije. Tražim majstora: Hidroizolacija ravnog krova, sanacija balkona, terase. Potrebna rekonstrukcija poda balkona. Trenutno je željezna konstrukcija i na njoj osb ploča, loša hidrizolacija i deck daske za terasu. Također trebam pranje i bojanje fasade. Pranje postojeće fasade (cca 250 m2) miniwashom i bojanje fasadnom bojom u dva sloja i adaptacija i hidroizolacije balkona (10 m2).