
Postavljanje keramičkih pločica
Brašina
Radili bi novi krov. Uz krov bi radili i fasadu, ima nešto zidanja, hidroizlacija, keramika.
Krov je fert i gore su sam štafle i salonitke. Jedina veća promjena na kući je štemanje tog fert krova iznad tih 4 uskih prostorija i dozidanja istih tako da dobijemo visinu oko 2 m unutra.
- Raskrivanje krova 97.66 m2 (na krovu su salonitke koje bi sam zbrinuli i stafle 5 x 8 cm)
- Štemanje fert 19 m2 (slika 7) + jos nešto malo cigle što je izbačena van nekih 15 cm (vidi se na slici br. 8)
- Dozidanje zidova od tih 4 uskih prostorija u potkrovlju 4.5 m3 + serklaž 20 x 25 cm (sve bi zidali sa siporeksom, zidovi su 25 cm debljine)
- Krov 50.45 m2 + 47.19 m2 = 97.66 m2. Na fert bi stavili grede 12 x 16 cm. Učvrstit sa pocinčanim sidrenim vijcima za beton, ili nekom drugom metodom. Između greda postavit 15 cm vune. Preko greda armirana paropropusna folija. Kontra letve i letve bi bile štafle 5 x 8 cm. Sve se šarafi sa inox vijcima.
Pokrov bi bio Esal valovitka 5 (ternita) i ventilacija bi bila kroz sljeme (original trodjelni sljemenjaci od Esala)
- Oluci 24 m (sva limarija bi mogla bit bojani aluminij, tamno smeda boja)
- Cijevi za odvod 15 m (sve odvodne mogu bit plastične, tamno smeda boja)
- Vjetar lajsne 35.2 m
- Rubni limovi 19 m (spojevi zida i pokrova).
Nudimo vam smještaj u kući tijekom radova. Nama bi bilo idealno da počnemo s radovima u 10 - 11 mj. Estrih - glazura. Terasa 20 m2 ima diletaciju od 5 m2 tu treba estrih plutajući i ostatak pripremu za velike pločice120 x 20. Ako imate pristojnu cijenu i postavljanje pločica i za kuhinju i mali wc cca 35 m2. Trebam ponudu keramičara za polaganje keramike u novogradnji (4 kupatila, 2 sobe za dnevni boravak, 5 spavaćih soba), ukupna kvadratura 200 m2. Trebam majstore za adaptaciju stana u potkrovlju. Postavljanje oko 80 m2 knaufa 35 m2 plafona, kosog 22 m2, te oko 20 m2 na okomiti zid. Mijenjam podnu oblogu ali bih trebao niveliranje poda na oko37 m2. Kupaonski radovi: Kupaonica je do 6 m2, skidanje zidnih pločica, oko 12 m2, skidanje podnih do 6 m2. Izmjena odvoda i dovoda na dužini cca 2 m i postava novih pločica. Ugradba 3 sobnih vrata sa dovratcima i obrada istih. Bilo bi i oko 15 do 20 m2 gletanja zidova.
Trebam srušiti jedan L zid ispod nosive drvene grede krovišta, a ispod nje bi možda ugradili čelični I profil u dogovoru sa izvođačem radova te obukli u knauf. Radovi bi počeli čim prije. Objekt je prizemni, potkrovlje. Trebala bi keramičara za hodnik, širina 1.20, dužina 4.80, trenutno se nalazi parket, ispod parketa pijesak. Po dogovoru, možda i skidanje pločica u kupaoni. Molim ponudu keramičara za renoviranje kupaonice u obiteljskoj kući, postavljanje podnih i zidnih pločica i montaža sanitarija. Trebam keramičara za postavljanje pločica na terasu i balkon.