
Potpuna adaptacija stana
Ćunski
Trebam majstora za pregledat dimnjak i popraviti ili po potrebi zamjeniti novi lim. Jedna greda do dimnjaka neposrednu uz lastavicu, dio koji se naslanja na ploču je propao. Treba je zamjeniti ili eventualno lapacati oštećeni dio. Ispod problematičnog mjesta na plafonu u dnevnom boravku se vidi oštećenje od vlage, treba popraviti gipsanu ploču. Odvodni oluk na toj lokaciji ne kupi vodu sa krova, dio vode se slijeva niz fasadu. Trebam ponudu odnosno ispunjen troškovnik koji dostavljam u privitku uz nacrte za adaptaciju stare kuće. U privitku dostavljam nacrte i troškovnik koji bi molio da mi popunite uz posebno iskazane cijene za materijal i posebno za ruke.
Početak adaptacije bi bio skoro ili kada vama odgovara, a najkasnije na zimu, odnosno adaptacija bi u cijelosti trebala biti gotova najkasnije do ožujka. Za sva dodatna pitanja stojim na raspolaganju. Trebam ponudu za obradu špaleta unutarnjih i vanjskih oko PVC prozora i balkonskih vrata. Potrebno odraditi ovaj mjesec jer je stolarije ugrađena. Adapracija stana: -Postavljanje vinila za 50 kvadratnih m; - izrada i montaza unutrašnjih drvenih stepenica za galeriju; - odstraniti unutrašnja vrata između hodnika i dnevnog prostora. Trebam pripojenje lođe ostatku stana: Lođa je s vanjske strane zatvorena PVC prozorima i bivši vlasnici su ju oblozbložili sa svih strana stiroporom od 3 cm, a na podu lođe su postavili laminat i za sada nismo primjetili znakove vlage / prokišnjavanja.
* Pregrada između lođe i ostatka stana (duljine 3,6 m) je drvena / knauf koji bi trebalo srušiti, zajedno s prozorima.
* Radijator (duljine 80 cm) koji se nalazi uz tu drvenu pregradu bi trebalo pomaknuti uz zid prilikom pripojenja lođe.
* Razina poda lođe (na kojoj je laminat) je par cm (4 - 5) viša u odnosu na stan. To bi trebalo procijeniti i poravnati.
* Trebalo bi ukloniti sav stiropor kojim je lođa obložena, procijeniti stanje hidroizolacije, a iako nismo primjetili prokišnjavanje, brine nas stiropor na stropu lođe koji se odvojio.
* Ponovno postavljanje termoizolacijske obloge
* Bitna nam je dobra procjena hidroizolacije i ako je moguće da se napravi sve da se ona osigura.
*** od radova bi odustali ako nije zajamčena dobra hidroizolacija jer smo na zadnjem katu Trebam majstora za postavit pločice i razvest struju u kupaoni 2, 80 X 1,60 X 2,50. Pregrađivanje zajedničkog podruma na dva neovisna dijela. Ponuda za zidanje pregradnog zida u podrumu, 12 m2, šuplja cigla 12 ili 15 cm debljine kao i preinaka prozorskog otvora širine 150 cm na ulazna vrata 90 cm. Mjere naknadno. Nadalje treba zazidati sadašnja vrata 210 x 90 cm debljine 30 cm.Treba malo razmaknuti stvari za osloboditi mjesto za rad. Specifikacija troškova: zidar + materijal. Vrijeme naknadno.