Potpuna adaptacija stana
Velika Jazbina
Trebamo ponudu za zatvaranje, odnosno pregrađivanje dijela lođe. Između tog dijela lođe i borvka treba maknuti PVC prozor i spoji taj dio lođe s dnevnim boravkom.
Između kuhinje i dnevnog boravka treba srušiti manji pregradni zid, promjeniti laminat ili možda postaviti vinil, oko 30 m2. Tražim majstore za adaptaciju kuće. Promijenio bih raspored prostorija, stavio knauf na plafon, betonirao pod i ostalo. Treba obložiti tavan-strop sa drvenim daskama, koje se trebaju postaviti na postojeće drvene grede. Površina tavana je oko 70 m2. Smještaj osiguran. Prednost osobama koje već rade ili su radile na lokaciji. Kupili smo vikend kuću starije gradnje prije 68. godine. Objekt nema hidroizolaciju, a oborinske vode su napravile svoje. Vlaga je prodrla na sve strane.
Objekt se sastoji od – prizemlja – podrumskog dijela, prva etaža i druga etaža u potkrovlju. Objekt je veličine 4,6 x 8 metara. Na zadnjoj fotografiji br. 2982 vidi se podrumska prostorija u kojoj je otpala žbuka sa stropa. Vide se ulošci i gredice. Na prvoj etaži soba (zelene boje) isto tako na stropu otpala žbuka. Ulaz u objekt podovi puni vlage, na stropu crna plijesan od vlage. Želimo znati koje su sve radnje potrebne da se ova situacija sanira, da se objekt zaštiti od vlage, da smo sigurni u statiku objekta, kako ne bi došlo do urušavanja.
Plan je izraditi septičku jamu, odvodnju oborinskih voda, uz objekt dodati drvenu terasu bočno s desne strane i iza objekta, od cca. 2,5 - 3 metra i sve staviti pod jedan krov. Objekt ima potvrdu Katastra da je građen prije 68. godine i potvrđuje veličinu od 14 m2. Dakle, bio je nadograđivan i širen, ali za to nema potrebnih dozvola niti legalizacije.
Molimo savjet što poduzeti i koliko će koštati ova investicija. Molim odgovore putem e-maila. Trebam vađenje kade, postavljanje staklene stjenke direktno na pločice i pločice gdje je bila kada, cca 3 kvadrata. Zanima me ponuda. Rušenje i odvoz pregradne stolarije te saniranje poda, zida i stropa. Trebam majstora za trajno riješenje sanacije žbuke na stropu sobe. U sobi je otpao dio stropne žbuke, vidljivo u prilogu. Napominjem da se to isto desilo i prije dvije godine na istom stropu samo na drugom mjestu (suprotno od prikazanog) koji je postojan.Taj dio je saniran od strane soboslikara prilikom ličenja kompletnog stana. Molim Vašu pomoć za trajno rješenje postojanosti žbuke na stropu sobe.