
Pregradni zidovi
Aljmaš Planina
Trebam građevinske radove: knauf, pregradne zidove i hidroizolaciju te estrih. Trebam uređenje potkrovlja cca 65 metara kvadratnih. Žbukanje, stavljanje knaufa, postavljanje poda, izolacije, zidanje prezida, provedbu elektroinstalacija, itd. Trebam ponudu za obnovu zidova manje kamene kuće 3,5 x 5,5 metara na kat visine 2,50 m, ravnanje poda, izraditi pregradni zid u donjem dijelu s vratima za kupaonu te postaviti pločice po cijeloj dužini. Tretiranje greda i dasaka starih 110 god. i jedan potporanj. Izmjena gazišta drvenih stepenica. Izgradnja spremišta u dvorištu 2 m x 4,5 m sa krovom, crijep. Trebamo pregraditi stan da dobijemo još jednu sobu, znači radovi ukljućuju pregradni zid s izolacijom i kliznim vratima, površina je cca 20 m2. S radovima bi bilo idealno početi što prije a najkasnije 1.9. Trebali bi urediti potkrovni stan koji je cca 90 m kvadratnih. Dizali bi na jednoj strani krova krovnu kućicu, radili prezide, žbukanje i glazura. Također su nam potrebni izrada vodovodnih i električnih instalacija, te eventualno izvedba kompletnog centralnog grijanja. Tražim izvođača radova za izgradnju stepenica na dva pera visine 2.30 m širine 1 m, te zidanje pregradnog zida visine 2.30 m i dužine 6 m. Trebam ponudu za adaptacije na pregradnom zidu između 2 stana. Adaptacije koje su mi potrebne su sljedeće:
1. U zidu između stanova, širine cca 30 cm od dvostruke pune cigle, postoji otvor dužine cca 3,8 m i visine cca 2,7 m, koji je ispunjen dvostrukom Knauf Diamant pločom, kamenom vunom, protuprovalnim limom, pa ponovno kamenom vunom i dvostrukom Knauf Diamant pločom s druge strane. Taj otvor bi trebalo u potpunosti otvoriti, tj. sve navedeno maknuti. Iznad otvora je betonska greda.
2. Na dnu tog otvora (podu) nalazi se OSB ploča, a ispod nje armirano-betonska glazura debljine cca 6 cm, te se one protežu kroz oba stana. Taj dio OSB-a i glazure bi trebalo maknuti, tj. izrezati u duljini i širini otvora, tj cca 3,7 m x 30 cm, maknuti slojeve izolacije ispod glazure (XPS, EPS), prerezati plastične cijevi i bužire koji nikad nisu stavljeni u funkciju, sve dok se ne dođe do nosive betonske grede. Nakon toga bi trebalo cijeli otvor zazidati punom dvostrukom ciglom u dva smjera, kako je i zgrada originalno građena (radi se o zgradi iz 1927. godine).
3. Ono što je vrlo važno je da su oba stana namještena i tik do otvora se nalazi parket, pa bi stoga radovi trebali biti suhi, a za vrijeme radova dio namještaja bi trebalo razmontirati i maknuti, a dio zaštiti. Ukoliko je nezgodno, razmontiravanje i zaštitu namještaja bih vjerojatno mogao i sam napraviti, iako bi mi bilo lakše da to rade stručni ljudi.
U privitku su fotografije spomenutog otvora za vrijeme incijalne adaptacije stanova, crvenim je označeno o kojem se zidu i otvoru radi, te se otprilike vidi veličina originalne cigle i način zidanja. Novu ciglu bi trebalo koliko je emoguće urezati u staru da ostan cik-cak način spajanja radi čvrstoće zida.
Trenutno stanje je moguće vidjeti u bilo koje doba, uglavnom uvijek netko može biti doma. U privitku je i fotografija trenutnog stanja u stanu s namještajem, udubina gdje je otvor je označena crvenim i proteže se do poda, a lijevo završava negdje iza ugradbenog ormara. Drugi stan je uglavnom prazan, ali postoji parket.
Ljubazno bih molio povratnu informaciju na e-mail ili na broj telefona.