
Priprema terena i postava tlakavaca
Klenovica
Trebam ponudu za građevinske radove izrade trakastih temelja za montažnu kuću. U nastavku dajem troškovnik po kojem bih molila ponudu (tko se javi za daljnju komunikaciju, šaljem i nacrt za izradu temelja):
- temeljne trake širine 30 cm,
- neke trake su izbačene (vidljivo na grafici u prilogu),
- potrošnja betona za temelje cca 32 m3
- potrošnja armature za temelje cca 2300 kg
- oplata za grede cca 124 m2
- potrošnja betona za ploču cca 41 m3
- potrošnja armature za ploču cca 2250 kg (isto kao u prvoj varijanti)
- oplata za ploču cca 13 m2 Trebam informativnu ponudu za izgradnju temelja i AB ploče površine 90 m2 - predviden početak radova u drugoj polovini rujna (odnosno po dogovoru). Parcela je ravna i dostupna odmah sa ceste. Trebam ponudu za građevinske radove iskopa parapeta i izradu ograde. Trebam ponudu za građevinske radove asfaltiranja dvorišta oko 70 m2, jedan dio je betoniran a drugi pod šljunkom niz godina te treba s jedne strane postavit rubnjake u dužini desetak metara. Trebalo bi izvršit pod malim nagibom od kuće i garaže prema cesti. Platili bi u gotovini pa očekujemo nekakav popust. Molim ponude za grube radove, izgradnja zidane garaže dimenzija oko 5 x 6 metara visine oko 2,5 m te betoniranju betonskog prilaza od ulice dimenzija oko 5 x 6 m.
U prilogu maila su nacrti i troškovnik.
Planirano je:
- skidanje sloja humusa i iskop za temelje garaže, te prilazni dio garaži
- trakasti temelji (opcionalno može i temeljna ploča)
- hidroizolirana, jednostruko armirana podna ploča, ispod cca 20 cm zbijenog šljunka
- nadtemeljni zidovi
- zidovi od blok opeke debljine 25 cm
- vertikalni i horizontalni serklaži
- betonska krovna ploča debline 18 cm dvostruko armirana, te hidroizolacija i šljunak
- limarski radovi, žlijeb oluk, opšavi, te dilatacija prema susjednom objektu
- prilaz garaži – betonska plaoča debljine 12 cm jednostruko armirano, ispod cca 20 cm zbijenog šljunka
- spajanje cijevi odvodnje vode do obližnjeg šahta Trebam majstora i ponudu za izgradnju natkrivene sjenice (oko 3 x 3 m) s roštiljom. Potrebni su sljedeći radovi: 1. Demontaža stare limene šupe 2. Izrada nove betonske podloge za sjenicu i roštilj (trenutna nije ravna, odnosno u dva je nivoa) 3. Izrada natkrivene sjenice na drvenim stupovima i s krovom na četiri vode, uključujući i potrebnu limariju 4. Zidanje roštilja od cigle s malom radnom površinom s jedne strane 5. Zidanje manje prostorije za alat na drugoj strani sjenice (oko 3 x 1 m). Na ovoj strani krov sjenice naslanjao bi se na ovu prostoriju Trebam ponudu za renovaciju kuće 40 m2. Kuća iz 1920. godine treba novo krovište (crijep), podove, zidove, instalacije, fasadu, popločenje okućnice 10 m2 i sanaciju dimnjaka.