Gradnja, grubi radovi

Priprema terena i postava tlakavaca

Lug Samoborski


Trebam ponudu za građevinske radove betoniranja ili asfaltiranja mosta - ćuprije. Trebam ponudu za građevinske radove, potrebno je izraditi parapeta za ogradu dužine 2 x 15 m, širine 20 cm visine, stepenasti oblik visine 40 cm. Trebam informativnu ponudu za drvenu sjenicu 4 x 3 m sa šindrom i limarijom te kompletom stola sa klupama. Isto tako me zanima koja vrsta pripreme na tlu treba za navedenu sjenicu? Trebam ponudu za građevinske radove asfaltiranja dvorišta. Priprema i asfaltiranje cca 160 kvadrata. Potrebno je uređenje prilaza na parcelu gdje je visok bent kojeg treba skinuti da bi se moglo ući autom. Potrebno je nakon toga i nasuti prilaz sa šljunkom. Osim toga, na istoj parceli treba iskopati kanal od 30-ak metara za postavljanje vodovodne cijevi kabela za struju te zakopavanje istog. Možda će biti još potrebno zaravnati ili nasuti neke manje neravne dijelove na parceli. Na parceli je blagi nagib.
Da li bi mogli i kada to odraditi i ako iz ovog opisa možete neku okvirnu procjenu troškova dati ili što vam još trebam reći ili dostaviti da bi to mogli? Možemo li dogovoriti koji dan da svratite i da pogledamo na licu mjesta? Kupili smo vikend kuću starije gradnje prije 68. godine. Objekt nema hidroizolaciju, a oborinske vode su napravile svoje. Vlaga je prodrla na sve strane.
Objekt se sastoji od – prizemlja – podrumskog dijela, prva etaža i druga etaža u potkrovlju. Objekt je veličine 4,6 x 8 metara. Na zadnjoj fotografiji br. 2982 vidi se podrumska prostorija u kojoj je otpala žbuka sa stropa. Vide se ulošci i gredice. Na prvoj etaži soba (zelene boje) isto tako na stropu otpala žbuka. Ulaz u objekt podovi puni vlage, na stropu crna plijesan od vlage. Želimo znati koje su sve radnje potrebne da se ova situacija sanira, da se objekt zaštiti od vlage, da smo sigurni u statiku objekta, kako ne bi došlo do urušavanja.
Plan je izraditi septičku jamu, odvodnju oborinskih voda, uz objekt dodati drvenu terasu bočno s desne strane i iza objekta, od cca. 2,5 - 3 metra i sve staviti pod jedan krov. Objekt ima potvrdu Katastra da je građen prije 68. godine i potvrđuje veličinu od 14 m2. Dakle, bio je nadograđivan i širen, ali za to nema potrebnih dozvola niti legalizacije.
Molimo savjet što poduzeti i koliko će koštati ova investicija. Molim odgovore putem e-maila. Zanima me izrada sjenice - krov na jednu vodu - sa pokrivkom od sendvič panela (ugrađena izolacija) dimenzija cca 4,5 X 3,5 m. Da li radite isto i betoniranje podloge ili to mi odradimo? Kolika bi bila okvirna cijena?