
Projekt preuređenja
Svetičko Hrašće
Trebam ponudu za izradu glavnog projekta sa svim potrebnim prilozima za ishođenje građevinske dozvole za adaptaciju postojećeg drvenog objekta tlocrtne površine 60 m2 - stara drvena kuća, sa prenamjenom potkrovlja u stambeni prostor a sve prema postojećem idejnom rješenju uz ishođenje građevinske dozvole. Molim ponudu za svu potrebnu dokumentaciju za ishođenje građevinske dozvole i ishođenje dozvole. Trebam izradu troškovnika za uređenje potkrovlja. Troškovnik je za potrebe dizanja kredita. Trebam ponudu za izradu projektne dokumentacije za renoviranje dijela kuće. To je dio kuće koji još nema krova i potrebna je cijela krovna konstrukcija. Na dva kata je svaki kat oko 50 m kvadratnih. U prizemlju je sada ostava, a na katu je prazno. Zidovi su neožbukani, betonski pod. Djelomično je postavljena voda i struja na oba kata. U prizemnju planiram kuhinju i dnevni boravak, a na katu dvije sobe za spavanje i kupaonu. Trebam usluge statičara da provjeri da li se na postojećem pomoćnom objektu može nadograditi isti objekat. Trebam ponudu za izradu projekta adaptacije kuće. Građevinska dozvola ne odgovara stvarnom stanju tako da idemo na izmjenu i dopunu građevinske dozvole zajedno s adaptacijom kako bi se ozakonila građevina.
Išao bi novi krov s izolacijom, termo fasada, moguće zatvaranje dva balkona, novo centralno s radijatorima, unutra nove pločice, parketi, odvodna, vodna i električna instalacija, nova stolarija.
Treba nam glavni projekt za građevinsku, postoji mogućnost prijave za sufinanciranje energetske obnove kuća u ljetu, također ako se nadzor gradnje prilikom adaptacije i izrada troškovnika za izvođace i banku.
Tlocrtna površina kuće je 12 x 11 (u građevinskoj je krivo 12 x 10), površina oko 240 m2, kuća se sastoji od prizemlja i kata. Molim vas okvirnu ponudu. Potrebna nam je promjena glavnog projekta. Kuća je izgrađena po projektu već neko vrijeme i sad nam je u planu nastaviti s radovima no prije toga bi napravili neke promjene. Želje su nam:
1. Strop na potkrovlju podići do kraja da bude ravan
2. Imati pristup tavanu, npr. stepenicama na mjestu naznačenom na prilogu (slika_1.png) ili rupa u stropu pa bi dodali stepenice za potkrovlje
3. Ukoliko statika kuće to može podnijeti, pretvorili bi tavan u potkrovlje i dijelom u terasu. Točke 1. i 2. bi sigurno htjeli izvesti. 3. točka nam ovisi o cijeni i o tome je li to izvedivo. Htjela bi srušiti jedan betonski zid u stanu i mali dio drugog zida a ne znam da li je nosivi (svi zidovi u stanu su betonski).
Nažalost nemam nacrt stana niti zgrade niti ga ima upravitelj. Koliko bi koštao izlazak na teren i pismena izjava?