Projekti i dokumentacija

Projekt rekonstrukcije

Skukani


Trebam uslugu statičara. U stanu imam drvene grede koje bi ojačao sa čelicnim profilima (npr. HEA odnosno prema preporuki statičara). Trebam arhitekta za projekt renoviranja stare kuće, 360 m2 - od plan, dozvola i svih radova. Trebam usluge statičara za pregled kuće nakon potresa te projekt sanacije. Kuća ima oznaku PN2 (zidovi, dimnjaci, zabatni zidovi itd. neupotrebljivo). Molila bih detaljni pregled. Trebam arhitekta za izradu glavnog projekta za dogradnju i potpunu rekonstrukciju pomoćnih objekata. Mi smo mlada tročlana obitelj. Stanujemo u manjoj zgradi od 4 stana, u potkrovnom stanu iznad kojeg je tavan (u isključivo našem vlasništvu). Zgrada ove jeseni kreće s promjenom krova i obnovom fasade, pa smo se mi odlučili na adaptaciju tavana i kompletnog stana.
Tavan ima bruto 40 m2 i neto oko 8 m2, sljeme je na 210 cm. Prilikom promjene krova želimo staviti jedan ili dva krovna prozora. Ubuduće bi ovaj prostor trebao služiti kao kombinacija spremišta i radne sobe. Trenutačno je nefunkcionalan, te ga je potrebno u potpunosti adaptirati.
Stan, riječ je o stanu s dvije spavaće sobe, dnevnim boravkom, kupaonicom, zasebnim wc-om i zasebnom kuhinjom, te većim balkonom. Unutarnji dio stana je neto 58 m2, a balkon je bruto 8 m2. Na sjeveru su spavaće sobe s krovnim prozorima, na istoku kupaonica, te na jugu kuhinja, wc i dnevna soba - ovdje je u biti velika krovna kućica pa su svi prozori "normalni".
Tijekom postavljanja novog krova bit će napravljena krovna kućica na mjestu manje spavaće sobe (ujedno i 1/3 pročelja kako je dopušteno prema GUP-u).
Većinu vanjske stolarije smo zamijenili 2017. godine te napravili u dnevnoj sobi jednu fiksnu i jednu kliznu staklenu stijenu. Sada bi promijenili instalacije, ogolili zidove, stavili nove podne obloge, itd.
Stan već sada ima po našem mišljenju jako dobar raspored, no ako je moguće nešto bolje iskorisiti, otvoreni smo za prijedloge. U biti i sami mislimo da su možda neki zidovi suvišni.
Spremni smo uložiti u kompletnu adaptaciju (od idejnog projekta pa do kupovine namještaja).
Tražimo arhitekta koji bi nam napravio projekt, te pomogao oko uređenja stana. Preferiramo prostor koji će biti topao i razigran. Volimo znanstvenu fantastiku, videoigre, društvene igre, lego kocke i ne bi htjeli klasičan “odrasli” stan.
Trebamo ponudu te dosadašnje reference (s primjerom adaptacije / uređenja). Interesira me Glavni projekt nadogradnje krova na postojeći objekt vikendice (trenutno ravnog krova), tlocrtnih dimenzija zidova 10.7 x 6.6 m. Krov bi bio na dvije vode, visina nadozida bi bila 120 cm. Molio bih ponudu za projekt. Trebam troškovnik za izradu fasade stiropor 8 cm, za prijavu na natječaj za sufinanciranje, a po prolazu na natječaju i izradu fasade. Radi se o 350 m2, na kući je šerana fasada. Molim uvid na licu mjesta i točnu izmjeru.