Projekti i dokumentacija

Projektiranje objekata

Katuni


Potreban mi je arhitekt za projektiranje obiteljske kuće od cca 200 kvadrata. Molim ponudu za projektnu dokumentaciju za građenje. Trebam arhitekta i geodeta za izradu glavnog projekta u svrhu izdavanja građevinske dozvole za izgradnju obiteljske kuće. Kuća bi se gradila na terenu na kojem već postoji izgrađena 1 kuća, na jednom dijelu terena koji bi se odvojio od te velike čestice. Kuća bi se sastojala od prizemlja i visokog potkrovlja, kao dvoetažni stan ukupne neto površine nekih 130 kvadrata, tlocrtne površine nekih 70 kvadrata. Imamo namjeru raditi manji objekt cca 250 - 300 m2 koji bi u prizemlju bio poslovni ured cca 20 m2, mali wc, dvije garaže cca 30 m2 (open space bez zidova kako bi se mogao povečati skladišni prostor po potrebi) i ostatak jedna prostorija skladište cca 80 - 100 m2. Visina bi bila oko 350 cm. Na katu bi bio stan od cca 120 - 150 m2 modernog rasporeda (dnevni, kuhinja, 2 WC, 3 sobe, ostava, terasa cca 20 m2). Poslovni dio bi bio okrenut ka ulici s velikim rolo vratima visine 3 m i širine 3 m da može ući veliki kombi. Imao bi parking za 3 - 4 auta.
Stambeni dio bi bio odvojen od poslovnog i ne bi komunicirao s istim te bi imao ostatak okućnice za vrt i vrtni trijem s ljetnom kuhinjom, moguće i bazen ako stane. Parcela je 503 m2.
Prvi dio gradnje bi bio prizemlje staviti u roh-bau visoki za funkciju skladista. Drugio dio kat i završetak gradnje. Tražimo arhitekta za projektiranje obiteljske kuće od 200 m2 brutto ( prizemlje i kat, 100 m2 tlocrtno) te pomoćna zgrada 50 + 15 m2 terasa.
Uz navedeno bilo bi potrebno snimiti stanje postojećih građevina na zemljištu zbog umanjenja komunalnih i vodnih doprinosa. Geodetski elaborat je nedavno napravljen. Naslijedila sam staru kamenu kuću u prilično lošem stanju. Htjela sam je renovirati i malo nadograditi, ali svi kažu da bi me renovacija došla daleko skuplje nego gradnja male nove kuće. Volim kamen i htjela bih ga sačuvati. Željela bih sacuvati jedan dio stare kamene kuće te dograditi još dvije prostorije uz taj postojeći dio. Isto tako imam sa strane još dvije prostorije (34 m). Trebam ponudu za izradu projektne dokumentacije za građevinske i krovopokrivačke radove. Želim podignuti potkrovlje 60 cm plus krovište na kući od 60 m2. Trebam ishodovanje građevinske dozvole za drvenu kuću od 75 m2.