Projekti i dokumentacija

Projektiranje objekata

Kućanci


Trebam arhitekta. Trebam ponudu arhitekta za rekonstrukciju potkrovlja. Idejno rješenje, projekt, glavni projekt, troškovnici. Potreban je glavni projekt za građevinsku dozvolu. Kuća na kat s ravnim krovom. Dnevni boravak i blagovaona s velikim staklenim vratima koja povezuju izlazak na travnati dio dvorišta. Iza je ostava i mala kupaona te stepenište za kat. Na katu su tri sobe kupaona i garderoba. Garaža se nadovezuje za kuću. Ulaz u kuću iz vana i ulaz u kuću iz graže bi trebao biti isti predpoostor. Ispod garaže je mali podrumski prostor. Trebam izradu kompletne dokumentacije, ishodovanje potrebnih dozvola za objekat sa dva apartmana, ukupne površine stotinjak kvadrata. Trebam arhitekta za idejni projekt. Objekt je legaliziran i ima priključak na vodovod i odvodnju te priključak na elekro mrežu. Nadogradio bi 2 prostorije te produžio terasu sa stubama te natkrio terasu. Odlučili smo se javiti s tlocrtima koje smo sami laički nacrtali. Naravno da se ti tlocrti mogu prepraviti i da nećemo tjerati svoju volju jer sve treba biti po pravilima struke, ali ovo je ono što bi otprilike željeli.
Naša želja je imati kuću do maksimalno 200 kvadrata. Kuću punu svjetla, modernu i bez ikakvih nelogičnosti koje otežavaju život. Kvadratura nam nije bitna, može biti i manje kvadrata, samo da ima sve ove navedene prostorije.
Prizemlje se sastoji od:
1. Garaža
2. Gostinjska soba
3. Mala kupaonica
4. Smočnica
5. Hodnik
6. Veliki "open space" dnevni boravak povezan s kuhinjom i blagavaonicom

Kat se sastoji od:
1. Dječja soba
2. Dječja soba
3. Velika kupaonica
4. Roditeljska soba
5. Prostorija za remote rad
6. Lođa u koju se može doći samo iz roditeljske i radne sobe
7. Malog hodnika koji povezuje sve prostorije.

Nelogičnost koju ćete primijetiti je stepenice koje iz garaže idu na kat. S obzirom da u softveru za crtanje nema normalnih stepenica, stavljene su ove stepenice. Međutim, želimo da stepenicama iz dnevnog boravka idemo na kat. Umjesto ovih stepenica u garaži - nalazit će se police i radni stol.
Dnevni boravak je orijentiran na istok, a loggia i roditeljska soba na zapad. Vanjska stolarija je kompletno PVC, a unutarnja stolarija je drvena.
Parket / laminat se nalazi u svim sobama, a keramika se nalazi u hodnicima, kupaonicama, smočnici i lođi. Garaža može biti skroz u rohbau stilu.
Grijanje ili plinsko centralno ili dizalica topline - ovisno o Vašoj preporuci. Klima uređaji nisu potrebni.
Trenutno nemamo kupljeno zemljište.
Ono što želimo u ovoj fazi je da nam preporučite firmu koja nam može izraditi ponudu koliko bi otprilike bila cijena po principu ključ u ruke. I koliko je vremena potrebno da se svi radovi završe.
Ukoliko je to moguće, voljeli bi izbjeći da nam više različitih firmi radi na kući i sve radove bi prepustili samo jednoj firmi.
Na temelju odgovora donijet ćemo odluku isplati li nam se uopće gradnja. Trebam ishodovanje građevinske dozvole. Postoji idejni projekt i ucrtana ruina na čestici koja se kupuje.