
Projektiranje objekata
Lipovac
Odlučili smo se javiti s tlocrtima koje smo sami laički nacrtali. Naravno da se ti tlocrti mogu prepraviti i da nećemo tjerati svoju volju jer sve treba biti po pravilima struke, ali ovo je ono što bi otprilike željeli.
Naša želja je imati kuću do maksimalno 200 kvadrata. Kuću punu svjetla, modernu i bez ikakvih nelogičnosti koje otežavaju život. Kvadratura nam nije bitna, može biti i manje kvadrata, samo da ima sve ove navedene prostorije.
Prizemlje se sastoji od:
1. Garaža
2. Gostinjska soba
3. Mala kupaonica
4. Smočnica
5. Hodnik
6. Veliki "open space" dnevni boravak povezan s kuhinjom i blagavaonicom
Kat se sastoji od:
1. Dječja soba
2. Dječja soba
3. Velika kupaonica
4. Roditeljska soba
5. Prostorija za remote rad
6. Lođa u koju se može doći samo iz roditeljske i radne sobe
7. Malog hodnika koji povezuje sve prostorije.
Nelogičnost koju ćete primijetiti je stepenice koje iz garaže idu na kat. S obzirom da u softveru za crtanje nema normalnih stepenica, stavljene su ove stepenice. Međutim, želimo da stepenicama iz dnevnog boravka idemo na kat. Umjesto ovih stepenica u garaži - nalazit će se police i radni stol.
Dnevni boravak je orijentiran na istok, a loggia i roditeljska soba na zapad. Vanjska stolarija je kompletno PVC, a unutarnja stolarija je drvena.
Parket / laminat se nalazi u svim sobama, a keramika se nalazi u hodnicima, kupaonicama, smočnici i lođi. Garaža može biti skroz u rohbau stilu.
Grijanje ili plinsko centralno ili dizalica topline - ovisno o Vašoj preporuci. Klima uređaji nisu potrebni.
Trenutno nemamo kupljeno zemljište.
Ono što želimo u ovoj fazi je da nam preporučite firmu koja nam može izraditi ponudu koliko bi otprilike bila cijena po principu ključ u ruke. I koliko je vremena potrebno da se svi radovi završe.
Ukoliko je to moguće, voljeli bi izbjeći da nam više različitih firmi radi na kući i sve radove bi prepustili samo jednoj firmi.
Na temelju odgovora donijet ćemo odluku isplati li nam se uopće gradnja. U planu imamo radit sportski centar za rehabilitaciju i kondiciju sportaša i rekreativaca, zanima nas montažna hala veličine cca 600 m2. Trebam ponudu. Izrada projektne dokumentacije / troškovnoka za postavljanje termo fasade na stambenoj zgradi. Trebam ponudu za projekt za parkiralište. Trebao bih arhitekta za izradu projekta za nadogradnju i obnovu kuće: Nadograditi kat, napraviti / otvoriti nekoliko novih prozora, napravili / otvoriti nekoliko novih vrata. Promjeniti stolariju vanjsku i unutarnju. Postaviti vanjsku toplinsku izolaciju na kuću. Prije svega bih trebao arhitektu da se vidi što se sve može napraviti i na koji naćin. Trebam ponudu za izradu glavnog projekta za ishođenje građevinske dozvole za rekonstrukciju i dogradnju postojećeg objekta 1700 m2. Trebam ponudu za ishodovanje građevinske dozvole te koliki je trošak za građevinske radove gradnje objekta po m2, konkretno ca 140 m2.