Projekti i dokumentacija

Projektna dokumentacija za gradnju

Gornji Jalšovec


Tražim izradu projekta za garažu 50 m2. Trebam uslugu izrade i prikupljanja sve dokumentacije (osim geodetskog projekta) potrebne dobivanje građevinske dozvole za izgradnju obiteljske kuće cca 130 - 150 m2 bruto površine.
Čestica je 682 m2, okrenuta prema istoku, nakošena od ceste prema dolje. Želja je da se ukopa mali podrum koji bi izlazio na površinu na istočnoj strani te 2 etaže (prizemlje + kat). Prizemlje nešto veće i otvoreni prostor (kuhinja, blagavaona, dnevni boravak), a na katu 2 spavaće sobe + kupatilo, ravan krov.
Napominjem da sam otvoren za konstruktivne sugestije. Za sve dodatne informacije, molim da me kontaktirate. Trebam arhitekta za nadogradnju obiteljske kuće. Trebam ishodovanje građevinske dozvole za obiteljsku kuću od 80 do 100 kvadrata. Trebam arhitekta za projektiranje stepenica (stubišta), dogradnja izvana. Zanima me okvira cijena i vrijeme izrade (projektiranja) stepenica (s mjerenjem i uvidom na licu mjesta).
Trebam kompletnu dokumentaciju za dobivanje građevinske dozvole za dogradnju izvana stepenica (zaatvoreno stubište do visine prvog kata obiteljske kuće). Kuća ima sve potrebne dozvole. Trebao bih arhiteka, imam u dvorištu legaliziranu stanbenu jedinicu pokrivenu azbestnim pločama. Trebao bi nadozidati cirka 45 - 50 cm i pokriti limom. Vanjska WC kućica - za vikendicu trebam cijeli projekt i izvedbu vanjske kućice s wc-om. Imala bi betonski temelj veličine 2 x 2m. S postojeće vrtne kućice (krovište 12 m2) potrebno je 2 postojeća oluka prespojiti na rezervar vode, te rezervar vode spojiti gravitacijski s wc-om koji se nalazi na nižoj visinskoj koti od dna rezervara (cca 2m).
WC bi bio zidana kućica vanjskih dimenzija 2x2 metra visine 2,3m s PVC vratima koja imaju gornji dio ostakljen u mliječnom staklu. Wc je iznutra i izvana ožbukan, na podu su pločice, znači zatvorena građevina. Krovište je crijep s jednom vodom prema iza. Kišnica se iz navedenog rezervara na uzvisini spaja na klasični vodokotlić u WC-u koji se prema potrebi puni i koristi za nuždu (preko zime se sustav prazni zbog zaleđivanja). Wc školjka ima odvodnu cijev koja ide još nekoliko metara nizbrdo u prirodnom terenu do polupropusne septičke jame, koja se ne bi vidjela na terenu jer bi ista bila zatrpana te prekrivena travnjakom. Znači, koristi se kišnica, wc je klasičan s vodokotlićem i odvodnom cijevi do propusne septičke jame. Frekventnost korištenja je niska (par puta godišnje), tako da ne treba veliki kapacitet. Nisam stručnjak, pa ukoliko imate savjete ili postoje mane ovog koncepta, otvoren sam za prijedloge.