
Projektna dokumentacija za gradnju
Mali Rat
Trebam ponudu za idejni projekt prenamjene podruma i garaže u stambeni prostor, u okviru prizemlja kuće. Prostora cca ima 120 m2. Isto tako projekt svih instalacija, troškovnik, i kasnije provođenje u nadležnom uredu. Trebam izradu projekta za objekat do 50 m2 za koji nije potrebna građevinska dozvola (garaža, šupa, ostava za alat, …). Trebam ishodovanje građevinske dozvole. Treba mi građevinska dozvola za kućicu od 40 m2. Trebam ponudu geodeta. Izmjena građevinskog projekta. Treba se izmjeniti aktualni i odobreni građevenski projekt. To znači: prvobitnom već odobrenom projektu treba dodati pomoćni objekt i pomjeriti bazen u odnosu na prvobitni plan za ca. 3 m. Imamo namjeru raditi manji objekt cca 250 - 300 m2 koji bi u prizemlju bio poslovni ured cca 20 m2, mali wc, dvije garaže cca 30 m2 (open space bez zidova kako bi se mogao povečati skladišni prostor po potrebi) i ostatak jedna prostorija skladište cca 80 - 100 m2. Visina bi bila oko 350 cm. Na katu bi bio stan od cca 120 - 150 m2 modernog rasporeda (dnevni, kuhinja, 2 WC, 3 sobe, ostava, terasa cca 20 m2). Poslovni dio bi bio okrenut ka ulici s velikim rolo vratima visine 3 m i širine 3 m da može ući veliki kombi. Imao bi parking za 3 - 4 auta.
Stambeni dio bi bio odvojen od poslovnog i ne bi komunicirao s istim te bi imao ostatak okućnice za vrt i vrtni trijem s ljetnom kuhinjom, moguće i bazen ako stane. Parcela je 503 m2.
Prvi dio gradnje bi bio prizemlje staviti u roh-bau visoki za funkciju skladista. Drugio dio kat i završetak gradnje. Odlučili smo se javiti s tlocrtima koje smo sami laički nacrtali. Naravno da se ti tlocrti mogu prepraviti i da nećemo tjerati svoju volju jer sve treba biti po pravilima struke, ali ovo je ono što bi otprilike željeli.
Naša želja je imati kuću do maksimalno 200 kvadrata. Kuću punu svjetla, modernu i bez ikakvih nelogičnosti koje otežavaju život. Kvadratura nam nije bitna, može biti i manje kvadrata, samo da ima sve ove navedene prostorije.
Prizemlje se sastoji od:
1. Garaža
2. Gostinjska soba
3. Mala kupaonica
4. Smočnica
5. Hodnik
6. Veliki "open space" dnevni boravak povezan s kuhinjom i blagavaonicom
Kat se sastoji od:
1. Dječja soba
2. Dječja soba
3. Velika kupaonica
4. Roditeljska soba
5. Prostorija za remote rad
6. Lođa u koju se može doći samo iz roditeljske i radne sobe
7. Malog hodnika koji povezuje sve prostorije.
Nelogičnost koju ćete primijetiti je stepenice koje iz garaže idu na kat. S obzirom da u softveru za crtanje nema normalnih stepenica, stavljene su ove stepenice. Međutim, želimo da stepenicama iz dnevnog boravka idemo na kat. Umjesto ovih stepenica u garaži - nalazit će se police i radni stol.
Dnevni boravak je orijentiran na istok, a loggia i roditeljska soba na zapad. Vanjska stolarija je kompletno PVC, a unutarnja stolarija je drvena.
Parket / laminat se nalazi u svim sobama, a keramika se nalazi u hodnicima, kupaonicama, smočnici i lođi. Garaža može biti skroz u rohbau stilu.
Grijanje ili plinsko centralno ili dizalica topline - ovisno o Vašoj preporuci. Klima uređaji nisu potrebni.
Trenutno nemamo kupljeno zemljište.
Ono što želimo u ovoj fazi je da nam preporučite firmu koja nam može izraditi ponudu koliko bi otprilike bila cijena po principu ključ u ruke. I koliko je vremena potrebno da se svi radovi završe.
Ukoliko je to moguće, voljeli bi izbjeći da nam više različitih firmi radi na kući i sve radove bi prepustili samo jednoj firmi.
Na temelju odgovora donijet ćemo odluku isplati li nam se uopće gradnja. Vanjska WC kućica - za vikendicu trebam cijeli projekt i izvedbu vanjske kućice s wc-om. Imala bi betonski temelj veličine 2 x 2m. S postojeće vrtne kućice (krovište 12 m2) potrebno je 2 postojeća oluka prespojiti na rezervar vode, te rezervar vode spojiti gravitacijski s wc-om koji se nalazi na nižoj visinskoj koti od dna rezervara (cca 2m).
WC bi bio zidana kućica vanjskih dimenzija 2x2 metra visine 2,3m s PVC vratima koja imaju gornji dio ostakljen u mliječnom staklu. Wc je iznutra i izvana ožbukan, na podu su pločice, znači zatvorena građevina. Krovište je crijep s jednom vodom prema iza. Kišnica se iz navedenog rezervara na uzvisini spaja na klasični vodokotlić u WC-u koji se prema potrebi puni i koristi za nuždu (preko zime se sustav prazni zbog zaleđivanja). Wc školjka ima odvodnu cijev koja ide još nekoliko metara nizbrdo u prirodnom terenu do polupropusne septičke jame, koja se ne bi vidjela na terenu jer bi ista bila zatrpana te prekrivena travnjakom. Znači, koristi se kišnica, wc je klasičan s vodokotlićem i odvodnom cijevi do propusne septičke jame. Frekventnost korištenja je niska (par puta godišnje), tako da ne treba veliki kapacitet. Nisam stručnjak, pa ukoliko imate savjete ili postoje mane ovog koncepta, otvoren sam za prijedloge.