
PVC prozori
Otok Drvenik
U procesu sam obnove starog stana, zgrada je građena 70-ih godina. Stan je visoko prizemlje, balkon je na visini 1,5 m od tla. U stubištu su 20ak stepenica do ulaza u stan. Trenutno stanje stolarije je zastarjelo, drvenih okvira i puno propuštanja zraka. Molim za izradu ponude za sljedeće:
- 2x jednokrilni prozor + rolete (gurtna) dimenzija širina 125cm, visina 136cm;
- 1x jednokrilna vrata, donja polovca u PVC oblozi (sada je staklo) + roleta (gurtna) širine 125cm, visina do prozora 80cm, visina prozora 150cm = visina ukupno 230cm;
- 1x klizna stijena sa 3 krila, kliznog mehanizma + 1 x roleta za svako krilo (gurtna?) - sveukupno širine 345cm, visine 230cm.
Posebno ponuda za otklopno klizni i podno klizni sistem. - Staklo na prozorima je dvostruko dok je na kliznoj stijeni trostruko, ispunjeno plinom, Low-E premaz stakla. Protuprovalni mehanizam. Sa vanjske strane (ulične) profil u tamno smeđoj boji, sa unutarnje u bijeloj. Roleta aluminijska sa unutarnjom kazetom (za kliznu stijenu može biti i vanjska). Demontaža i obrada špaleta u cijeni.
Koja bi bila cijena ugradnje po RAL sustavu? Vrste plaćanje, popust na gotovinu? Odvoz šute i materijala te zamjena klupčica ne treba. Trebam ponudu za PVC stolariju (bez roleta), transport i montaža:
- prozor 120 x 120 = kom 1; - prozor 80 x 120 = kom 3; - prozor 60 x 90 = kom 1; - balkonska vrata s bravom 90 x 220 = kom 2; - balkonska dvokrilna vrata 220 x 220 = kom 1. Trebam ponudu za izradu PVC stolarije s uključenim roletama i komarnicima u bijeloj boji. Potrebna montaža i demontaža s odvozom stare stolarije. Trebam ponudu za PVC harmo vrata, zatvorili bismo dio terase, dimenzije +- 4.5 m x 2.5 m. Naravno točne dimenizije bi trebalo premjeriti prije sam izrade vrata. Ispod jednog pvc prozora se skuplja vlaga, curi unutar zida ispod ruba prozorske daske (fotografije u privitku). Nisam siguran da je do brtve između štoka i prozora jer ne nalazim puno vode na dnu prozora gdje je otvor za istjecanje vode. Sumnjam i na vanjsku prozorsku dasku, da nije dobro ugrađena. Konkretno, trebam majstora za posao koji uključuju možda i ponovnu montažu vanjske prozorske daske, provjeru brtvljenja i izolacije i eventualni popravak špaleta ako je potrebno. Treba mi jedan prozor PVC 215 * 150 sa roletom i jedna dvokrilna ulazna vrata 130 * 205, molim ponudu. Molio bih okvirnu ponudu za PVC ulazna dvokrilna vrata i harmo vrata za stubište. Dimenzije otvora za ulazna vrata su 133 x 206 cm. Kada se ulazi u prostoriju, vrata bi se trebala otvarati u lijevo, a na desnoj bi se strani trebalo nalaziti manje krilo koje će većinu vremena biti zatvoreno.
Dimenzije jednog i drugog krila prepuštam vama prema preporuci, ali bih htio da desno krilo bude manje. Svakako dostavite specifikacije o vrsti profila, okovu, bravi, staklu i sl. Također, pošaljite katalog dostupnih panela. Dimenzije otvora za harmo vrata su 115 x 232 cm (stubište). Viseći okov sa bravom (ne treba se zaključavati, samo za fiksiranje vrata na mjestu), a vrata bi trebala biti skupljena (u otvorenoj poziciji) na lijevoj strani kad se ide na stubište.