Adaptacije i radovi u interijeru

Radovi adaptacije

Molvice


Potrebna zamjena parketa u jednoj sobi, te knaufa na stropu zbog poplave. Lokacija je poslovni prostor a termin izvođenja radova 7. / 8. mjesec kada salon zatvara zbog godišnjeg odmora. Potrebna je pisana ponuda sada za osiguranje, a zatim pouzdani izvođač koji će obnoviti prostor u dogovorenom terminu. U prilogu je slika. Stan visoko prizemlje 62 m2:
- napraviti otvor 1,50 x 2,10 u pregradnom zidu od cigle između kuhinje i dnevnog boravka i ugraditi futerštok
- u kuhinji ukloniti postojeće podne pločice (12 m2) i zidne pločice (3 m2) i postaviti nove
- obojiti sve zidove i stropove disperzivnom bojom u bijelo
- obojiti u mat bijelo 4 puna sobna vrata i štoka te sobna 2 vrata i štoka sa staklenom ispunom
- pobrusiti parkete i polakirati sjajnim lakom (2 + 1 sloj).
S obzirom na to da su ti poslovi međusobno odvojeni i malog opsega, možda ih možete sve skupa ili pojedinačno gornjim redoslijedom ubaciti negdje u svoj raspored u sljedećih mjesec i pol dana? Potrebno je dovršiti radove vezane uz knauf na stropu (treba postaviti još jedan nosač i dvije ploče). Nakon toga treba bandažirati te pogletati strop i zidove. Potrebno je provesti još jedan strujni kabel cca 2 m te postaviti 4 utičnice, prekidač za svijetlo i 4 led reflektora (u knauf ploče na stropu). Obojati zidove, maknuti stari laminat i postaviti novi. Soba je veličine cca 10 m2. Trebam majstora za postavljanje nove tuš kade (stara je demontirana), zamjenu dijela kupaonskih pločice te montažu tuš stijene. Trebam majstore za zatvaranje lođe. Rušenje postojećeg parapeta, dogradnja novog uz postojeću punu ogradu za postavu novih prozora, termoizoliranje lođe (samo strop, ispod poda i bočno su zatvoreni, topli prostori) i postava parketa na tom dijelu te obrada zidova, ličenje. Kupili smo vikend kuću starije gradnje prije 68. godine. Objekt nema hidroizolaciju, a oborinske vode su napravile svoje. Vlaga je prodrla na sve strane.
Objekt se sastoji od – prizemlja – podrumskog dijela, prva etaža i druga etaža u potkrovlju. Objekt je veličine 4,6 x 8 metara. Na zadnjoj fotografiji br. 2982 vidi se podrumska prostorija u kojoj je otpala žbuka sa stropa. Vide se ulošci i gredice. Na prvoj etaži soba (zelene boje) isto tako na stropu otpala žbuka. Ulaz u objekt podovi puni vlage, na stropu crna plijesan od vlage. Želimo znati koje su sve radnje potrebne da se ova situacija sanira, da se objekt zaštiti od vlage, da smo sigurni u statiku objekta, kako ne bi došlo do urušavanja.
Plan je izraditi septičku jamu, odvodnju oborinskih voda, uz objekt dodati drvenu terasu bočno s desne strane i iza objekta, od cca. 2,5 - 3 metra i sve staviti pod jedan krov. Objekt ima potvrdu Katastra da je građen prije 68. godine i potvrđuje veličinu od 14 m2. Dakle, bio je nadograđivan i širen, ali za to nema potrebnih dozvola niti legalizacije.
Molimo savjet što poduzeti i koliko će koštati ova investicija. Molim odgovore putem e-maila. Trebam majstora za sanaciju plafona u kuhinji, od vlage otpada.