Gradnja, grubi radovi

Ravni krov

Donji Dragičevci


Radi se o višekatnoj stambenoj zgradi (5 katova). Vertikalni oluci su u vidljivo lošem stanju, horinzontalne bi trebalo pregledati ali za očekivati je da su i oni za zamjenu. Stare oluke je potrebno zbrinuti. Zgrada je na kosom terenu, a prilaz vozilu - dizalici nije moguć ili bar vrlo otežan. Svakako je potrebno doći i pogledati. Ukoliko se odlučimo za ponudu, plaćanje se obavlja preko stambene pričuve, sredstva su osigurana. Idemo u energetsku obnovu obiteljske kuće početkom godine, preko natječaja EU fondova. Kuća treba toplinsku izolaciju krova, stropa i poda, fasadu, PVC stolariju i sunčane kolektore.
Kuća je na dvije etaže, ukupne stambene površine 117 m2. Treba nam ovlaštena građevinska firma koja bi nam izvela radove na temelju troškovnika, ukoliko ne radite troškovnik. Trebao bih prozor za ravni krov, ručno otvaranje, dimenzije cca 60 cm x 90 cm da u slučaju potrebe kroz njega mogu doći na krov. Molim ponudu. Trebam ponudu za rekonstrukciju krova površine 6 m2. Molim ponude gradnje (roh bau) sa vašom dobavom materijala i bez vaše dobave za gradnju obiteljske kuće 144 m2 p + k. Papiri u postupku, početak gradnje cca rujan. Šaljem nacrt mail. Trebam ponudu za zatvaranje pola balkona na zadnjem katu zgrade (6. kat) uz izvedbu krova od panela i bočnih stijena. Prije početka radova potrebno je skinutu postojeću fiksnu konstrukciju tende (pričvršćeno vijcima).
Dimenzije prostora za zatvaranje su 6 x 1 x 2.5 m (Širina x Dubina x Visina na dijelu uz zgradu). Taj prostor bi sa jedne strane imao vrata, s nasuprotne vratima bi bila zatvorena stijena (pola visine vrata), a od naprijed bi bili prozori s izo staklima (4 komada, kao na slici primjera od susjeda). Konstrukcija bi bila bijele boje.
U privitku upita sam stavio slike:
1. Balkon gore.jpg - slika prostora koji se zatvara
2. Balkon dolje_1.jpg - slika balkona odozdo (zoom najgornjeg balkona)
3. Balkon dolje_2.jpg - slika odozdo
4. Balkon primjer_1.jpg - slika susjedovog balkona za primjer (lijevo)
5. Balkon primjer_2.jpg - slika susjedovog balkona za primjer (desno; ovdje je staklo bočno, a kod mene bi bilo zatvoreno)
6. Balkon primjer_3.jpg - slika susjedovog balkona za primjer (odozdo) Trebam ponudu za limarske radove: Opšav krovišta, vjetar lajsna cca 25 m dužnih, 32 zakačke, roga, i cca 26 m slivnika horizontalnih, cca 10 m dužnih vertikalnih slivnika te opšav oko dimnjaka 83 x 53 cm i 48 x 46 cm.