
Ravni krov
Peklenica
Trebam ponudu krovopokrivača, potrebno je skinuti oko 36 kvadrata crijepa i postaviti trapezni lim. Trebam ponudu za građevinske radove sanacije krovišta te manje zidarske radove. Trebam ponudu za krovopokrivačke radove. Potrebno je demontirati pokrov i limariju na obiteljskoj kući 9 x 10 m s krovnom kućicom, krov na 2 vode. Na postojeću dašćanu oplatu potrebno staviti hidroizolaciju i crijep te zamijeniti postojeću limariju. Opcionalno bi se stavljala i termoizolacija. Trebam krovne sendvič panele debljine 3 cm 250 m2, dužine 4,9 m i 100 m2 zidnih sendvič panela debljine 5 cm, dužine po 3 m. Trebalo bi zamijeniti oluk otprilike 2 m i koljeno. 1. Molim okvirnu ponudu za sanaciju krovišta na vikend kući katnici. Pokrov je crijep Kanjiža i u dobrom stanju (oko 30 g. star), 10-tak je crijepova oštećeno pri potresu, ali su vanjske grede loše - nagrižene a nutarnje u upitnom stanju. Dodatno trebalo bi vidjeti u kakvom je stanju krovna izolacija (mineralna vuna), budući se vikendica nije koristla 2-3 godine i zatekli smo tragove glodavaca, vjerojatno puhovi - progrizli su rupe u fasadi uz krov.
Krovu se može pristupiti izvana - sa terase (visina oko 3.5 m) ili većim ljestvama s tla (visina do žlijeba oko 6 m sprijeda, a najmanje je straga - oko 4.25 m).
Krov je na dvije vode, površine oko 47m2, nagiba 33 st., sljeme je na 8m visine sprijeda odn.na oko 6m straga. Pristupni put je makadam.
2. Dodatno - hidroizolacija vanjskih zidova i temelja zanima nas ponuda i za 2 zida (5,5 m zid u kosini i 4,5 m zid u iskopu od oko 2 m), sa uklanjanjem betonskih stepenica širine 0.5 m i iskopom nasutog materijala.
3. Stavljanje termofasade uz korištenje državne subvencije - stiropor 8 - 10 cm, ukupno 90 m2 (3 zidne plohe) i dio stolarije (prozori), po dogovoru. Trebam ponudu za PREFA aluminijske krovne ploče za 15 m2 krova.