Gradnja, grubi radovi

Rekonstrukcija i dogradnja stambene građevine

Ivanec Zaprešićki


Trebam što povoljniju ponudu za gradnju kuće po principu ključ u ruke. Dimenzije kuće 5m x 13m + gusterna cca 30 kubika te odgovarajuća septička jama. Na vikendici je potrebna izrada te ukoliko ste u mogućnosti ponuditi sljedeće, molila bi da me kontakirate radi više informacija:
· Stolarija mora koeficijent prolaska topline U (W/m2K) imati jednak ili manji od 1,4 za komplet (Uw), odnosno 1,1 za staklo (Ug)
· Strop i krov mora koeficijent prolaska topline U (W/m2K) imati jednak ili manji od 0,2 – u naravi to je 18 cm mineralne vune
· Fasada mora koeficijent prolaska topline U (W/m2K) imati jednak ili manji od 0,25 – u naravi to je 14 cm EPSa ili 12 cm mineralne vune
· Sunčani kolektori za pripremu tople voda moraju imati stupanj korisnog djelovanja od najmanje 70%
· Ugradnja sustava s kotlom na drvnu sječki / pelete za grijanje potrošne vode i / ili prostora mora imati stupanj korisnog djelovanja najmanje 85%
· Ugradnja novog sustava s dizalicom topline za grijanje potrošne vode i / ili prostora ili za grijanje i hlađenje A energetske klase:
zrak-voda, voda-voda i zemlja-voda uz GWP -< 2150.
Ugradnja novog sustava s fotonaponskim pretvaračima za proizvodnju električne energije u samostalnom ili mrežnom raduzmjena starog krova s izradom i postavljanjem novog Izlazak na teren i izmjera je obavezna. Nemam nacrte i potrebne mjere. Trebam ponudu krovopokrivača, popadalo je 10 kupa, trebalo bi ih namjestit. Oko 15. 09. bi započeli s izgradnjom obiteljske kuće koja se sastoji od prizemlja, kata i < 2 m niskog potkrovlja. Kuća se sastoji od dvije stambene jedinice i to:
Prizemlje: 136,13 m2. Temeljna, kao i dvije druge ploče su od armiranog betona. Površina krovišta je 154,46 m2, nagib krova je 23 stupnja (izvedivost u 4 smjera).
Pomoćna zgrada-spremište ima brutto 10,67m2 i jednokapni krov. Teren ima blagi nagib (po dužini).
Molim za ponudu Rohbau: zemljani radovi, temeljna i ostale ploče, svi zidovi krovište i pokrivanje krova i aluminijska limarija. Molila bih posebno radove (ruke) i posebno materijal. Ako bi bili zadovoljni izvedbom i cijenom, mogli bi nastaviti suradnju do završetka kuće. Trebam ponudu: izrada i postavljanje inox dimnjaka za peć na drva 8 metara visine. Trebam ponudu za građevinske radove izgradnje cca 15 m2 samostojeće prostorije na okučnici, visine 2.5 m, s ravnom AB pločom i prozorom i vratima. Na zidu sa vratima trebalo navuć mrežicu kao i na zidovima unutar prostorije. Trebam ponudu za građevinske radove izgradnje temelja za montažnu kuću. U prilogu je troškovnik, presjek i tlocrt temelja.