Adaptacije i radovi u interijeru

Rekonstrukcija kuće

Jesenje Gornje


Trebam ponudu za renovaciju kuće. Kuća se sastoji od dvije etaže, potkrovlja i konobe (podruma). Potrebno je:
1. Izgradnja dodatne (3.) etaže
2. Postavljanje novih deka od armiranog betona (postojeće deke su od daski)
3. Postavljanje novog krova (crijepa) sa postojećim kamenim gredama
4. Rušenje postojećeg vanjskog stepeništa i postavljanje novog
5. Dozidavanje postojećih balkona na 2 etaže te postavljanje novog na dodatno izgrađenoj etaži
6. Kuća je kamena s poluoljuštenom žbukanom fasadu. Postojeću žbuku potrebno je ukloniti te očistiti kamen i nadopuniti ga gdje je potrebno. Trebam ponudu za obradu špaleta oko prozora i vrata. U adaptaciji stana predviđeni su mi sljedeci radovi:
1. Gradnja djecje sobe: Od postojeće velike sobe srušio bi se jedan pregradni zid da se dobije dodatni prostor koji bi sa predsobljem bio dovoljan za dječju sobu, za koju bi se podigla 3 nova pregradna zida. Također u toj dječjoj sobi bi se postavio pod, spustio strop te izolirao jedan fasadni zid iznutra te proširio postojeći prozor.
2. Kuhinja i dnevni boravak - tu je predviđeno rušenje jednog pregradnog zida, da se dobije otvoren prostor i proširi kuhinja (koja bi se naručila izradom po mjeri). U tom novom prostoru kuhinje i dnevnog boravka trebalo bi staviti novi pod te spuštiti strop.
3. u hodniku je predvidjeno uklanjanje dvoja vrata te ugradnja jednih vrata.
4. Na stubištu bi se stavio novi pod te ugradio rukohvat.
5. U predsoblju bi se napravio ugradbeni ormar.
Za sve prostorije u kojima je predvidjena adaptacija (osim wc-a i kupatila) razvele bi se nove elektroinstalacije (utičnice, kabeli). Trebam ponudu za adaptaciju stana:
- demontaža kupanske i kuhinjske opreme u malom stanu (P = 45 m2)
- štemanje keramičkih pločica
- odvoz šute i stare stolarije na odlagalište
- po potrebi saniranje glazure podova
- po potrebi izvedba hidroizolacije podova kupaone i WC-a
- polaganje novih keramičkih pločica na pododve i zidove
- ugradnja nove kupaonske opreme
- ugradnja novog wc-a i obloga podžbuknog vodokotlića knaufom
- elektroinstalacije - zamjena svih utičnica i spajanje novih lustera Tražim majstora za postaviti laminat u dvije sobe cca 40 kvadrata. Sređivanje kupaone, keramika, šisanje živice. Trebam ponudu za radove adaptacije potkrovlja. Radi se o površini od ca. 40 kvadrata, odnosno potrebna nam je jedna soba. Nagib krova je ca. 40 stupnjeva. Krov i gredna konstrukcija su zdravi, no potrebna je kompletna izolacija krovišta i ugradnja dva krovna prozora te postavljanje podne izolacije. Također je potrebno uvesti struju i dovesti plinsko grijanje te montirati drvene stepenice za ulaz na potkrovlje iz unutrašnjosti kuće. Molim ponudu za prvu fazu obnove kuhinje, 8 m2, 30 x 30 zidnih pločica na pripremljenu ožbukanu površinu. Kasnije 12 m2 zidnih pločica te 10 m2 podnih ploćica 30 x 30. Poslije 12 m2, zamjena parketa pločicama 60 x 60 u hodniku. Prilog: fotografija pripremljenog zida.