Rekonstrukcija kuće
Katuni
Ventilacijska cijev nape. Napa je već ugrađena, ali je potrebno ugraditi cijev do nape iz ventilacije. Dvije su opcije: 1. Provlačenje cijevi od nape do vanjskog zida zgrade gdje bi se probio novi otvor za ventilaciju. 2. Provlačenje cijevi od nape do već postojeće ventilacije. Potrebno je probiti dva unutarnja zida da se dođe do ventilacije.
U oba slučaja duljina cijevi bi bila oko 5+ metara. Dio cijevi bi prolazio iznad kuhinjskih elemenata (plostnati profil cijevi). Rupa za provući cijev nape već postoji do vrha kuhinjskih elemenata. Ostatak duljine cijevi bi idealno bilo sakriti gips pločama ili nečim drugim. Pošaljem slike i detalje kad se čujemo. Trebam ponudu za sanaciju pregradnog zida i dimnjaka i bojanje površina nakon sanacije. Prije davanja ponude potrebno je pregledati predmet sanacije i ličenja a nakon pregleda dati ponudu najkasnije do 05.03. Ponuda treba obuhvatiti:
I. Poslove navedene pod B) Poslovi od broja 1 do 9. II. Rok početka i trajanje radova III. Novčani iznos radova. IV. Naziv i OIB izvodača V. Elemente za komunikaciju: email adresu i broj mobitela. Ponudu treba dostaviti na email adresu a sve nejasnoća mogu usmeno razjasniti na mobitelu. Napomena: Radove i njihov novčani iznos odobrava osiguravajuća tvrtka.
A) Opis stanja: Pregradni zid dužine 3,80 m i visine 2,60 m i debljine 8 cm, nalazi se između predsoblja i WC-a na sjevernoj strani i dnevne sobe na južnoj strani. Na sjevernoj strani na pregradni zid je naslonjen dimnjak dimenzija 44 cm x 42 cm. Prilikom posljednjeg potresa 28.12. došlo je do pomicanja pregradnog zida u u odnosu na stropnu ploču po cijeloj duzini zida, a u spoju pregradnog zida i stropne ploče i nosivog zida došlo je do pojave obostrane pukotine gornjem kutu pregradnog zida prema nosivom zidu veličine 0,8 m x 0,8 m. Također je došlo do odvajanja spoja dimnjaka i pregradnog zida.
B) Poslovi: Osiguravajuća tvrtka je napravila izvid stanja i odobrila popravak u koje spadaju:
1. Sanacija spoja pregradnog zida i stropne ploče,
2. Sanaciju napuklog pregradnog zida,
3. Sanaciju spoja dimnjaka i pregradnog zida,
4. Završne obrade sanacija navedenih pod 1, 2 i 3 i pripreme za ličenje,
5. Ličenje pregradnog zida u dnevnoj sobi i ostalih zidova i stropa dnevne sobe, cca 28 m2,
6. Ličenje pregradnog zida u pretsoblju i ostalih zidova i stropa u predsoblju, cca 18 m2,
7. Ličenje pregradnog zida i ostalih zidova i stropa u WC-u, cca 8 m2,
8. Zaštita podova, namještaja i pribora prije poslova sanacije i bojanja,
9. Čišćenje i odvoz materijala nakon poslova sanacije i bojanja. Trebam ponudu za zatvaranje unutarnjeg stubišta između prizemlja i prvog kata (drvene stepenice) te izradu plafona, odnosno poda tamo gdje su se nalazile. Tražim majstora za renovaciju kupaonica (više) u istoj kući. Potreban je vodoinstalater i keramičar. Trebam ponudu za slijedeće: skidanje laminata / parketa. Postavljanje novog laminata. Gletanje / farbanje unutarnjih zidova u bijelo (impregnacija + 2 ruke boje). Demontaža pločica iz kupaone. Micanje tuš kabine iz kupaone. Postavljanje novih pločica u kupaonu.
Kuća je ukupno 45 - 50 kvadrata. Otpad ne treba odovziti iz dvorišta. Nema potrebe za električnim ili vodoinstalaterskim radovima. Uredili bismo šupu koja je dio zajedničke ostave u zgradi na kojoj su trenutno jedan zid s prozorom i s tri strane drvene pregrade. Obložili bismo je npr. u knauf da ne ulazi prašina i miševi, stavili vrata i izlili možda glazuru na pod. Trebam renoviranje kupatila.