
Rekonstrukcija obiteljske kuće
Završje Loborsko
Trebam ponudu za izgradnju garaže i spremišta s jednostrešnim krovom bruto veličine 32,50 m2 (5,70 m x 5,70 m) te za betonažu ploče za terasu površine 20 m2 (5,00 m x 4,00 m). Početak radova bio bi u 6., 7. ili 8. mjesecu, prema dogovoru s izvođačem. Izgradnja kuće ključ u ruke ili visoki roh-bau. Kuća je projektirana u dvije etaže: prizemlje + suteren. Ukupna bruto površina je 250 m2, trebam ponudu za građevinske radove. Vraćanje vertikalne rine u horizontalnu rinu. Potrebne vatrogasne ljestve jer nema pristupa sa balkona, tražim majstora. Tražim izvođača za gradnju pomoćnog objekta 48 m2. Kupili smo vikend kuću starije gradnje prije 68. godine. Objekt nema hidroizolaciju, a oborinske vode su napravile svoje. Vlaga je prodrla na sve strane.
Objekt se sastoji od – prizemlja – podrumskog dijela, prva etaža i druga etaža u potkrovlju. Objekt je veličine 4,6 x 8 metara. Na zadnjoj fotografiji br. 2982 vidi se podrumska prostorija u kojoj je otpala žbuka sa stropa. Vide se ulošci i gredice. Na prvoj etaži soba (zelene boje) isto tako na stropu otpala žbuka. Ulaz u objekt podovi puni vlage, na stropu crna plijesan od vlage. Želimo znati koje su sve radnje potrebne da se ova situacija sanira, da se objekt zaštiti od vlage, da smo sigurni u statiku objekta, kako ne bi došlo do urušavanja.
Plan je izraditi septičku jamu, odvodnju oborinskih voda, uz objekt dodati drvenu terasu bočno s desne strane i iza objekta, od cca. 2,5 - 3 metra i sve staviti pod jedan krov. Objekt ima potvrdu Katastra da je građen prije 68. godine i potvrđuje veličinu od 14 m2. Dakle, bio je nadograđivan i širen, ali za to nema potrebnih dozvola niti legalizacije.
Molimo savjet što poduzeti i koliko će koštati ova investicija. Molim odgovore putem e-maila. Trebam ponudu za građevinske radove: fasada vanjska i krov, pregrade unutrašnje, kupaona, grijanje, bazen vanjski. Potrebno je na na betonske vanjske stepenice stavit betonska gazišta (Beton Lučko) a na lice stepenica navuči teraplast. Stepenice su dvokrilne 150 cm široke, ima ih 20 kom.